Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 10 czerwca 2019 
    

Facebook wypowiada współpracę z Huaweiem


Autor: Wedelek | źródło: SlashGear | 05:02
(3)
Wojna handlowa na linii USA Chiny zbiera swoje największe żniwo w przypadku firmy Huawei, która jak zapewne pamiętacie została wpisana na czarną listę podmiotów parających się szpiegostwem przemysłowym. To pociągnęło za sobą olbrzymie konsekwencje w postaci zerwania współpracy z chińskim podmiotem przez większość firm z branży IT. Dotyczy to też producentów z poza USA którzy korzystają z praw patentowych należących do amerykańskich firm. Pod koniec ubiegłego tygodnia do listy byłych partnerów Huawei dopisało Facebooka, który wypowiedział zawartą umowę o współpracy.

W związku z tym chińczykom nie wolno już instalować na swoich smartfonach aplikacji społecznościowego giganta, takich jak Facebook, WhatsApp, Messenger czy Instagram. Zakaz dotyczy nowo wyprodukowanych telefonów, a co za tym idzie te, które leżą w magazynach mogą mieć jeszcze preinstalowane aplikacje firmy Marka Zuckerberga. Facebook zapowiedział przy tym, że nie będzie w żaden sposób utrudniać obecnym użytkownikom korzystania z aplikacji, ale też nie planuje dłużej zapewniać im wsparcia technicznego.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. @up (autor: Saturn64 | data: 10/06/19 | godz.: 11:27)
  Myślę, żę USA w tym temacie strzela sobie w stopę. Ponieważ mają możliwość instalacji oprogramowania na telefonach używanych w różnych krajach na całym świecie (w tym w Chinach) a w związku z tym śledzenie wszystkich użytkowników. Gdy od tego odstąpią Chiny zrobią własne oprogramowanie (może początkowo gorsze) ale z czasem może być i lepsze od goglowskich odpowiedników.

 2. @1. (autor: Mariosti | data: 10/06/19 | godz.: 12:05)
  Ale Chińczycy mają takie własne oprogramowanie, mają swoje google, swoje amazony, swoje facebooki, swoje messengery itd, ale mimo to do komunikacji ze światem korzystają gdzie mogą z oprogramowania zachodniego, no i to działanie jest bardzo dobre bo dotknie wiele osób, a jednocześnie dotknie potencjalnych klientów huawei w krajach które nie zbanowały ich produktów.

  Bardzo dobrze, niech dalej się prezes huawei uśmiecha wraz z prezydentem.


 3. Wedel do szkoły! (autor: Dziadek Żniwiarz | data: 10/06/19 | godz.: 19:16)
  Nie pisze się "z poza" tylko "spoza" i nie "chińczykom" tylko "Chińczykom".

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.