Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 10 czerwca 2019 
    

Microsoft zapowiada nowego Xboxa


Autor: Wedelek | 18:52
(1)
Podczas swojej konferencji zorganizowanej w ramach E3 Microsoft oficjalnie zapowiedział konsolę nowej generacji zdradzając przy tym kilka detali dotyczących jej specyfikacji technicznej. Jak można się było spodziewać potwierdziły się nieoficjalne doniesienia sugerujące, że gigant z Redmond skorzysta z rdzeni x86 Zen 2 oraz GPU na bazie architektury RDNA ze wsparciem dla śledzenia promieni światła. Konsola dostanie również dysk SSD, a jej sumaryczna wydajność będzie 4x wyższa niż obecnie sprzedawanego Xboxa, co ma pozwolić na generowanie grafiki w jakości 4K 120FPS i obsługę monitorów 8K.

Przy tym dzięki zastosowaniu komponentów produkowanych przez AMD Microsoft zapewni wsteczną kompatybilność wszystkich gier dla Xbox One i Xbox One X. Rynkowy debiut projektu Scarlett ma nastąpić przed sezonem świątecznym 2020.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Niektórzy podają te informacje w wątpliwość (autor: Mario1978 | data: 10/06/19 | godz.: 19:08)
  jeżeli chodzi o wzrost wydajności razy 4 w porównaniu z Xbox One X.Piszą o dwa razy większej mocy samego GPU i ponad 6 razy wyższej wydajności samego CPU.
  Niestety Microsoft stawia na równi PC i konsole więc nie będzie mógł pokazać wyższości konsol nowej generacji po premierze w porównaniu z PC.
  Sony to co innego bo ma swoje gry na wyłączność więc oni mogą pokazać dlaczego są najlepsi.
  Tak po za tym AMD zdobywa co raz więcej zamówień dla swoich procesorów Epyc 2 a nie są to marne setki sztuk ale już tysiące w najwyższej wersji ze 128 wątkami.
  https://www.hardwareluxx.de/...-ghz-bei-225-w.html


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.