Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 12 czerwca 2019 
    

Huawei zachęca deweloperów do umieszczania aplikacji w jego sklepie


Autor: Wedelek | źródło: Softpedia | 05:03
(7)
Huawei doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że obecnie bez Google nie jest w stanie skutecznie prowadzić biznesu mimo przygotowania własnego systemu operacyjnego. Chińczycy mają już zresztą plany na substytut Androida, a prace na nowym OSem są bardzo zaawansowane. Ponoć trwają już od siedmiu lat. Problem leży jednak w aplikacjach. Nawet jeśli system Huawei będzie bił Androida na głowę w każdym aspekcie, to bez rozbudowanej bazy programów nie zainteresuje się nim nawet przysłowiowy pies z kulawą nogą. Dlatego też chiński gigant wystosował do największych deweloperów maila w którym zachęca do współpracy i tworzenia aplikacji umieszczanych w ich autorskim sklepie o nazwie AppGallery.

Huawei przekonuje przy tym, że każdy deweloper, który zdecyduje się zaryzykować może liczyć na sowity zysk. Jego gwarancją ma być duża liczba aktywnych użytkowników – 270 milionów każdego miesiąca oraz równie wysoka sprzedaż smartfonów – 350 milionów sztuk sprzedanych w dwa lata. Przy tym chiński producent zaznacza, że duża część jego klientów to mieszkańcy zachodnich państw. Jest to o tyle ważne, że ta grupa jest skłonna wydawać na aplikacje więcej pieniędzy niż przeciętny Chińczyk.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. No nic pozostaje czekać na Chiński OS (autor: Mario1978 | data: 12/06/19 | godz.: 10:39)
  nad którym pracują nie tylko Azjaci ale i Europejczycy.Jak myślicie , że nad jego opracowaniem biorą udział tylko obywatele Chin to się możecie zdziwić.Każdy z odpowiednią wiedzą , chęcią i umiejętnościami mógł się zatrudnić chociażby w takim Huawei i tam pracować.Podoba mi się niski wyciek informacji na ten temat ale , na niektórych forach brzmi pod naporem informacji na temat tego systemu operacyjnego.
  Zobaczymy czy spełnią się przecieki z forów zagranicznych traktujących ten temat.
  Jego głównym atutem ma być obsługa plików z różnych systemów operacyjnych a według wstępnych informacji te z Android mają działać o 60% lepiej niż na samym androidzie.
  Obecny rozwój technologii , układów doprowadził do tego , że oprogramowanie za tym nie nadążyło dlatego potrzeba czegoś świeżego ponieważ chociażby na takim Windows porównując do Linux , który także ma braki w efektywniejszym wykorzystywaniu zasobów są spore różnice.
  Gdy z boku przygląda się użytkownik komputera z Windows i widzi , że mając mocny zestaw komputerowy a jego wykorzystanie zasobów jest efektywne na poziomie 30% to potem zaczyna się zadawanie pytań kiedy to się zmieni a może w końcu konkurencja pokaże jak się robi OS wykorzystujący lepiej zasoby sprzętowe przynajmniej na poziomie 60%.
  Liczę tu na Huawei i Samsung w przypadku nowszego lepszego OS bo Microsoft nie kwapi się jakoś do lepszego wykorzystywania zasobów komputera zwłaszcza z procesorami i GPU od AMD.


 2. @up (autor: Saturn64 | data: 12/06/19 | godz.: 12:41)
  Sam zastanawiam się co z tego wyjdzie gdyż posiadam P20Pro . Czy go sprzedać, czy jeszcze poczekać i zobaczyć czym zaskoczy nas Huawei. Wiadomo, że stoją za nim całe Chiny więc może być ciekawie. Chociaż, zastanawiam się jak obejdą temat komunikatorów internetowych gdyż większość jest w posiadaniu Google. Sam system może nie wystarczyć. Chociaż dobrze, że jest nadzieja, że może skończyć się monopol, który w dłuższej perspektywie staje się bardzo niebezpieczny z punktu widzenia geopolitycznego. Android i iOS są w posiadaniu USA i za pomocą ich systemów zbierane są najprzeróżniejsze dane w tym wywiadowcze (jeśli nie są to mogą być), Wiedzą, gdzie się przemieszczamy, jakie mamy preferencje zakupowe, jakich mamy znajomych, jaką wiedzą i tematami się interesujemy i jakie mamy preferencje seksualne (gdy ktoś przegląda strony internetowe). Nawet gdy chcemy się spiknąć wśród znajomych na jakąś imprezę lub wypad... wszystko odnotowane..... Odcisk palca no problem, skan tęczówki no problem, skan twarzy no problem.....

 3. hmmm (autor: mlc | data: 12/06/19 | godz.: 14:11)
  Huawei wczoraj poinformował o zaprzestaniu produkcji laptopów (w sumie ciekawe czemu na polskich "portalach technologicznych" nie widziałem tej informacji)... ARM już wcześniej zerwał z Huawei współpracę, także raczej to koniec tej firmy..

 4. @3. (autor: Mariosti | data: 12/06/19 | godz.: 18:52)
  A szkoda, bo autentycznie fajne mieli laptopy z Ryzenem, dobrze wycenione i z fajną specyfikacją.

  @1.
  Tak, definitywnie "pliki z Android" będą działać na systemie Huawei na 160% normy. Ba, nawet 200% normy będzie możliwe jeśli dasz swojemu telefonowi zjeść kawałek ryby.


 5. Nie ma co się szczypać między sobą (autor: Mario1978 | data: 12/06/19 | godz.: 19:47)
  bo i tak nic to nie zmieni.
  USA mogło 10lat temu dać sankcje ale wtedy Intel jeszcze się rozwijam na największą firmę.
  Teraz już na to za późno a mnie cieszy bo Chińczycy przynoszą niższe ceny i jak widzę te złodziejskie marże z amerykańskich firm to cieszę się z konkurencji.Czekam tylko na odblokowanie Bootloadera w produktach Huawei.
  Nikt mnie nie zmusi do tego bym przepłacał za produkty amerykańskich firm i tylko AMD jest takim jasnym promieniem w swoim kraju.


 6. ok, własny OS, własny sklep (autor: Qjanusz | data: 13/06/19 | godz.: 11:52)
  ale po co to wszystko jeżeli nie będzie na czym tego softu odpalić? Albo Chińczyk wierzy że ARM się ugnie i zmieni zdanie, albo będą produkować własne CPU na bazie innej architektury niż ARM.

 7. mnie tam to cieszy (autor: pawel1207 | data: 15/06/19 | godz.: 20:34)
  bedzie w koncu jakas konkurencja dla androida ...oby im sie udalo ..

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.