Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 12 czerwca 2019 
    

Foxconn przeniesie produkcję iPhone'ów poza Chiny?


Autor: Wedelek | źródło: WCCFTech | 05:17
W obawie przed nasilaniem się wojny handlowej na linii USA – Chiny firma Foxconn Semiconductor zapowiedziała dalszy rozwój fabryk zlokalizowanych poza granicami Państwa Środka. Aktualnie 25% placówek koncernu mieści się poza Chinami z czego duża część w Indiach. Zdaniem Younga Liu, dyrektora działu zajmującego się produkcją układów scalonych, jego firma może bardzo szybko zwiększyć moce przerobowe dużej części z nich omijając tym samym niekorzystne regulacje prawne. Wśród klientów Foxconna poinformowanych o takiej możliwości jest między innymi firma Apple, która od lat korzysta z usług chińskiego producenta.

Ciężko ocenić czy produkcja iPhone’ów faktycznie trafi poza Chiny. Zwłaszcza, że Apple nie zgłaszało ponoć póki co zastrzeżeń co do miejsca ich produkcji. Podobnie sprawa ma się z innymi producentami sprzętu.

Tak czy siak z całej tej wojny najbardziej zadowolone są chyba na razie wspomniane przed chwilą Indie, które mogą sporo zyskać na utarczkach polityków.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.