Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 18 czerwca 2019 
    

Mitsubishi sprzedaje Verbatim


Autor: DYD | 22:02
(8)
Mitsubishi Chemical Corporation (MCC) ogłosiła dziś podpisanie umowy, na mocy której część działalności spółki związana z nośnikami pamięci, w tym dyskami optycznymi i pamięciami USB oraz inne działalności zarządzane globalnie przez firmy z grupy Verbatim powiązane z MCC, a także zasoby należące do MCC zostaną sprzedane firmie CMC Magnetics Corporation. Założona w 1978 r. firma CMC działa na rynku nośników pamięci i jest największym na świecie producentem dysków optycznych.

Przez lata współpracy z MCC opartej na licencjonowaniu technologii produkcji dysków optycznych obu firmom udało się wypracować solidne partnerstwo.

Celem MCC będzie intensyfikacja działań związanych z zarządzaniem portfolio biznesowym Mitsubishi Chemical Holdings Group zgodnie z planem średniookresowym APTSIS 20. Z kolei CMC zamierza rozszerzyć działalność związaną z nośnikami pamięci nie tylko przez stosowanie własnych technologii produkcji, ale także wykorzystanie globalnej sieci sprzedaży grupy MCC oraz jej rozwiązań, aby umowa była korzystna dla obu stron.

Clive Alberts, prezes Verbatim EUMEA:

– Zmiana właściciela Verbatim jest uzasadniona biznesowo i dobra dla wszystkich stron. Z perspektywy firmy MCC marka Verbatim była najmniej związana z jej podstawową działalnością B2B w branży chemicznej, a ponadto sprzedaż ta jest zgodna z planami średniookresowymi kierownictwa. Z perspektywy firmy CMC integracja pionowa daje okazję nie tylko do dalszego wzmocnienia pozycji lidera na rynku nośników optycznych, ale także rozszerzenia portfolio o nowe kategorie produktów i wykorzystania kanałów sprzedaży obsługiwanych dotychczas w ramach globalnych operacji sprzedażowych i marketingowych Verbatim. Jako Verbatim zyskujemy nowego, dynamicznego właściciela, który zapewni nam warunki do rozwoju biznesowego, wzmacniając jednocześnie naszą pozycję w branży nośników pamięci i wykorzystując naszą infrastrukturę, a także wiedzę i doświadczenie w zakresie sprzedaży i marketingu, aby wejść w nowe segmenty rynku. Po łacinie nazwa „verbatim” oznacza „dosłownie” i od początku istnienia firmy wyraża ona nasz stosunek do dokładnego i bezbłędnego zapisu danych. Zmiana właściciela nie zmienia nic w kwestii korporacyjnych zasad dotyczących jakości i niezawodności, które zapewniły nam sukces w ostatnim pięćdziesięcioleciu. Nasi klienci mogą być pewni, że nadal kupują rozwiązania technologiczne godne zaufania.

***

Informacje o firmie Verbatim

• Firma Verbatim została założona w 1969 r. (w tym roku obchodzi pięćdziesięciolecie działalności).
• W 1985 r. została przejęta przez firmę Kodak, a w 1990 r. przez koncern Mitsubishi Chemical Corporation (MCC)
• Produkty Verbatim są sprzedawane w ponad 120 krajach, a oferta obejmuje m.in. optyczne nośniki pamięci, napędy USB, karty pamięci, dyski twarde, dyski SSD, akcesoria do urządzeń mobilnych, oświetlenie LED i filamenty do drukarek 3D
• Firma Verbatim współpracuje z CMC od lat 90. ubiegłego wieku
• Verbatim jest właścicielem firmy Freecom produkującej dyski twarde i SSD klasy premium
• Europejska siedziba główna Verbatim znajduje się w niemieckim Eschborn, północnoamerykańska w Charlotte, a azjatycka w Hongkongu.
• Więcej informacji można znaleźć na stronie www.verbatim.com

Informacje o firmie CMC Magnetics

• Siedziba główna CMC Magnetics Corporation znajduje się w Tajpej na Tajwanie
• Firma została założona w grudniu 1978 r.
• Firma CMC Magnetics opracowuje, produkuje i sprzedaje nośniki optyczne (CD, DVD i Blu-Ray). Należą do niej dwie fabryki nośników optycznych: jedna na Tajwanie (Taoyuan), a druga w Chinach (Nantong w prowincji Jiangsu). Pozostałe sektory działalności spółek zależnych: film, zarządzanie treścią, produkcja paneli dotykowych i gastronomia
• Więcej informacji można znaleźć na stronie cmcdisc.com

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Sprzedają... (autor: Dziadek Żniwiarz | data: 19/06/19 | godz.: 00:02)
  pewnie dlatego, że dochody Verbatimu spadły, gdy polskie urzędy przestały kupować dyskietki :-)

 2. Ad1 (autor: kombajn4 | data: 19/06/19 | godz.: 06:42)
  A wiesz dlaczego w okolicy 2003 r czas oczekiwania na dowód osobisty spadł z miesiąca+ do dwóch tygodni? Bo urzędy przestały wysyłać pocztą do Warszawy dyskietki z wnioskami... Zaczęli wysyłać pocztą płyty CD. I to jest info od urzędnika jak składałem wniosek o pierwszy dowód.

 3. @2. (autor: Mariosti | data: 19/06/19 | godz.: 14:59)
  Kurde, szkoda że nie wynaleziono wtedy jeszcze w Polsce internetu.

  Zapewne takie udogodnienia będą wymagały kolejnego przetargu na 10mld zł na aktualizację komputerów...


 4. @Mariosti (autor: ligand17 | data: 19/06/19 | godz.: 22:00)
  Internet już był. Ale nie było jeszcze odpowiednich przepisów, technologii i oprogramowania do przesyłania danych w sposób szybki, pewny i bezpieczny z każdego urzędu.

 5. ... (autor: radonix | data: 21/06/19 | godz.: 17:03)
  Legendarne nazwy.

 6. W czasach FDD i CD-R Verbatim to była Jakość (autor: zartie | data: 23/06/19 | godz.: 21:40)
  W czasach nagrywalnych DVD Verbatim to kiepskie płyty z fabryk w Indiach i Chinach, czasem nieczytelne po kilku latach. A potem kompletne dno - wciskanie beznadziejnych pod względem trwałości BD-R LTH. Ta marka już dawno przestała się liczyć.

 7. Płyty CD-R Verbatim... (autor: Majster | data: 24/06/19 | godz.: 19:30)
  Jakość nośników CD-R firmy Verbatim również była mocno podejrzana. Na samym początku tzw. Metal Azo były super, mocno granatowe pod spodem, ale te późniejsze (powyżej 2002 roku) wcale nie. Kiedyś (w czerwcu 2006 roku) miałem wypalane 2 płyty CD-R Verbatim Pastel Disc na nośniku Taiyo Yuden. Co ciekawe sprawdziłem je ponad 4 lata później i miały dużo błędów. Oto jedna z nich.

  https://i.imgur.com/quNUqGr.jpg

  Za to DVD+R Maxell kupowane w 2008 roku i wypalane jakiś czas później, działają po dziś dzień. To już ponad 10 lat i 4 miesiące.

  https://i.imgur.com/e0vHIbY.jpg

  Kilka dni temu sprawdziłem 7 takich płyt i okazuje się, że są dobre.

  Pamiętam, że jeden kuzyn mocno narzekał na Verbatimy CD-R Crystal, takie białe pod spodem. Z nimi były duże ceregiele, chociaż być może nagrywarki CD-RW nie były zbytnio dostosowane do tych nośników. Płytki były dostępne w sprzedaży pomiędzy 2000 a 2003 rokiem. Późniejsze były już lepsze - Verbatim Crystal + Super Azo (lekko niebieskie).


 8. Jakość płyt (ciąg dalszy) (autor: Majster | data: 25/06/19 | godz.: 16:50)
  Jeszcze kilka lat temu płyty DVD+R Verbatim oferowane w Cake 10 sztuk, były dostępne jako made in China lub made in India. Zartie tutaj masz rację, że one miały prawdopodobnie dużo gorszą jakość. Ja wolałem kupować np. made in Taiwan. Widywałem je jeszcze w markecie Real.

  Kilka miesięcy temu sprawdziłem z ciekawości jedną płytę CD-RW Dysan 700MB. Po nagraniu zrzutów ekranu wyszło to:

  https://i.imgur.com/2MVe3ui.jpg

  Tu oczywiście CD-RW Datex 700MB, takie ni to zielone z wierzchu, ni żółte.

  https://i.imgur.com/dHK6Sqc.jpg

  Nośnik - badziew niesamowity Fornet International.

  https://i.imgur.com/lfFDNhJ.jpg

  Dziadostwo i tyle. Z tego co czytałem na innym forum, to już po 1 roku schodziła wierzchnia warstwa z tych płyt. Dysany również nie były jakieś rewelacyjne. Ta marka nie miała zbyt wysokiej jakości, ani z kolei dość niskich cen.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.