Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 25 czerwca 2019 
    

Mikrokomputery Arduino - czy warto się nimi zainteresować?


Autor: materiały partnera | 15:41
Robotyka jako hobby staje się coraz popularniejsza. Jednym ze sposobów na stworzenie projektów, w których przewidujemy istnienie chociaż jednego kontrolera, jest zastosowanie systemu Arduino. Jak to działa? Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Gdzie można kupić taki mikrokomputer oraz inne niezbędne części?
Czym jest Arduino?

Arduino to platforma, która umożliwia tworzenie projektów zawierających kontrolery. Jej obsługa jest bardzo prosta, a w sieci możemy również znaleźć wiele pomocy, poradników i wskazówek na ten temat. Skłonienie systemu do działania również nie jest trudne - wystarczy podłączyć płytkę pod komputer za pomocą kabla USB. Gdy to zrobimy, będziemy w stanie wybrać opcje zaprogramowania mikrokomputera, a następnie zdefiniować, jakie ma pełnić zadania.
Z technicznego punktu widzenia Arduino to po prostu niewielkich rozmiarów płytka wyposażona w odpowiedni mikrokontroler - w tym wypadku AVR. Poza tym zawiera ona również układy umożliwiające zasilanie oraz zaprogramowanie jej działania. Wszystkie akcje wykonujemy z poziomu komputera, w momencie gdy Arduino jest podpięte poprzez USB.

Czy korzystanie z Arduino jest trudne?

Przygodę z robotyką najprościej zacząć właśnie poprzez mikrokomputery tego rodzaju. Przede wszystkim, samo skłonienie platformy do wykonywania czynności, które sobie zamarzyliśmy, nie jest takie trudne. Po drugie Arduino jest bardzo popularne, dzięki czemu w sieci łatwo znajdziemy odpowiedzi na wszelkie nasze pytania, a często także przykłady gotowych projektów, które możemy próbować kopiować w ramach pierwszych ćwiczeń i wprawek naszą z nową zabawką. Jest to także świetny pomysł na prezent dla dziecka, jeżeli tylko widzimy, że jest ono zainteresowane podobnymi tematami.

Gdzie kupić?

Miejscem, gdzie najprościej i najszybciej znajdziemy wszystkie niezbędne płytki, a także inne wyposażenie, jest oczywiście internet. Warto przy tym pamiętać, aby wybierać dobre, sprawdzone sklepy, dzięki czemu unikniemy ryzyka natknięcia się na niedziałające lub w inny sposób uszkodzone elementy. Jeżeli planujesz zakup przez internet, odwiedź adres https://allegro.pl/kategoria/mikrokomputery-arduino-254500.

Arduino to popularna platforma z mikrokontrolerem, którą możemy w łatwy programować poprzez komputer. W internecie można znaleźć wiele miejsc, gdzie będziemy w stanie kupić potrzebne części, a samo hobby nie jest szczególnie drogie. Jeżeli więc zawsze chciałeś spróbować swoich sił, nie ma się co wahać.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.