Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 1 lipca 2019 
    

Łatka dla Epyców niwelująca lukę w mechanizmie SEV


Autor: Wedelek | źródło: Phoronix | 05:29
(1)
Nawet najlepiej zabezpieczona architektura procesora posiada mniejsze lub większe luki bezpieczeństwa. Wynika to ze stopnia złożoności samych układów scalonych i ułomności ludzi którzy je konstruują. Na szczęście większość z nich nigdy nie zostaje wykryta lub są one na tyle trudne do wykorzystania, że nie stanowią realnego zagrożenia. Resztę da się zazwyczaj załatać programowo. Kwestia bezpieczeństwa jest szczególnie ważna w przypadku procesorów serwerowych i dlatego też Epyci od AMD mają zaszyty oddzielny układ na bazie ARM (Secure Processor), który ma dbać o szyfrowanie danych i separację danych wykorzystywanych przez różne maszyny wirtualne.

Niestety nawet mimo tak rygorystycznych zasad nie udało się w pełni zabezpieczyć Epyców, czego dowodem jest luka odkryta w mechanizmie SEV. Na jej ślad wpadli pracownicy firmy Google, niezwłocznie informując producenta o tym fakcie. AMD zareagowało błyskawicznie i w miesiąc po tym wydarzeniu opracowano łatkę o symbolu CVE-2019-9836, która eliminuje odnaleziony błąd. Ponieważ wykryta luka była związana z błędnie funkcjonującym mechanizmem zabezpieczeń, a nie z jego brakiem, więc łatka nie powinna powodować spadków wydajności. Oczywiście AMD rekomenduje jej natychmiastową aplikację i pewnie niebawem w sieci pojawią się niezależne testy jej wpływu na moc Epyców. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. <3 Wedelek (autor: Kosiarz | data: 1/07/19 | godz.: 17:42)
    "Wynika to ze stopnia złożoności samych układów scalonych i ułomności ludzi którzy je konstruują."

    juz widze te oferty pracy w AMD ^^ :D rozbawiles mnie max, duzy plus! dla Ciebie :)


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.