Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 5 lipca 2019 
    

Kluczowe cechy programu Movavi Video Editor służącego do edycji filmów


Autor: Redakcja | 05:30
W ramach dzisiejszego artykułu pragniemy przyjrzeć się nieco bliżej aplikacji Movavi Video Editor, która to cieszy się stale rosnącą popularnością wśród rodzimych użytkowników Internetu z uwagi na znaczną liczbę dostępnych opcji oraz prostotę użytkowania. Sprawdźmy, co oferuje on osobom, które postanowią z niego skorzystać.
Trzon programu stanowią funkcje, które okażą się zapewne nieodzowne podczas tworzenia animacji, obrabiania klipów wideo, czy też przygotowywania prezentacji multimedialnych. Użytkownik może podzielić dany film na krótsze fragmenty, połączyć ze sobą kilka plików filmowych w jedną całość, a także zastosować udostępnione przez producenta filtry, przejścia oraz różnorodne efekty specjalne. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby dany projekt wzbogacić o własny komentarz czy też informacje dla odbiorców – umożliwia to opcja dodania do klipu pól tekstowych. Doskonale sprawdzą się one zwłaszcza przy tworzeniu materiałów promocyjnych oraz opisywaniu fragmentów naszych dalekich i bliskich podróży, dzięki czemu po latach nie zapomnimy, gdzie w danym roku wybraliśmy się na wakacje.

To jednak nie wszystko – Movavi Video Editor umożliwia publikację opracowanego filmu na niemalże dowolnej platformie internetowej z uwagi na fakt, iż po zakończeniu projektu możemy go wyeksportować do jednego z kilkunastu dostępnych formatów wideo, włączając w to MP4, MPEG, czy MOV. Sama praca nad filmem również sprawia wiele radości, nie tylko z uwagi na ulepszoną oś czasu będącą flagowym elementem najnowszej wersji oprogramowania, ale także na intuicyjny interfejs działający na zasadnie „przeciągnij i upuść”. Sprawia on, że zaznajomienie się z dostępnymi opcjami oraz ich odpowiednie użytkowanie zajmie nawet niedoświadczonemu użytkownikowi nie więcej niż 20 minut.Co niezwykle ciekawe, obraz, który ma następnie zostać poddany obróbce możemy również nagrać korzystając z podłączonej do naszego komputera czy laptopa kamerki internetowej, co znacznie ułatwia gromadzenie niezbędnych treści. Na uwagę zasługuje także wbudowany w programie edytor plików audio, który to pomoże nam odpowiednio dopracować, przepuścić przez dostępne filtry, wyregulować głośność oraz przyciąć ścieżki dźwiękowe, które następnie będziemy chcieli wykorzystać w swoim projekcie. Rozwiązanie to sprawia, że nie potrzebujemy już oddzielnych programów do nagrywania obrazu, edycji filmu oraz obróbki dźwięku – wszystkie te czynności możemy skutecznie i bezproblemowo wykonać korzystając z Movavi Video Editor.

Obróbka wideo jest dzięki niemu znacznie ułatwiona, między innymi z uwagi na dostępną bibliotekę multimediów, którą wykorzystać możemy w projekcie nad którym obecnie pracujemy. Omawiany program do edycji filmów umożliwia także stabilizację obrazu, znacznie poprawiając jakość poddawanego edycji materiału w przypadku, gdy podczas jego nagrywania nasz aparat lub kamera narażone były na nadmierne drgania oraz wstrząsy.

Edytor filmów Movavi wyróżnia się również na tle konkurencji z uwagi na fakt, iż znacznie szybciej niż inne aplikacje przetwarza on klipy filmowe w jakości HD oraz Full HD. Nie tylko pozwala on użytkownikowi zaoszczędzić znaczną ilość czasu, ale też sprawia, że edycja filmów staje się procesem o wiele bardziej wydajnym i przyjaznym użytkownikowi. Opisywany program do obróbki filmów dostępny jest w dwóch wersjach – standardowej oraz w bardziej rozbudowanym wariancie Plus. Ten ostatni umożliwia obróbkę dostępnych materiałów w sposób jeszcze bardziej profesjonalny, zyskujemy bowiem dostęp do dodatkowych opcji (w tym Wyróżnienia i Ukrycia), poszerzoną bazę gotowych plików multimedialnych do wykorzystania w tworzonych projektach oraz większą liczbę osi czasu.

Edytor video Movavi Video Editor sprawdzi się bardzo dobrze w zastosowaniach zarówno komercyjnych i indywidualnych, a wszystko to dzięki przejrzystemu interfejsowi, bogactwu dostępnych funkcjonalności oraz stałemu ulepszaniu rdzenia oprogramowania, który to w każdej nowej odsłonie aplikacji staje się coraz wydajniejszy i bardziej rozbudowany.

Wszystkich naszych czytelników, których zainteresował ten program do obróbki wideo zachęcamy do odwiedzin na stronie producenta celem uzyskania dodatkowych informacji na jego temat.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.