Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Wtorek 9 lipca 2019 
    

Usługi informatyczne dla firm - jak wykorzystać outsourcing IT?


Autor: materiały partnera | 05:12
Outsourcing IT cieszy się rosnącym zainteresowaniem zarówno wśród małych i średnich firm, jak i międzynarodowych korporacji. Dowiedz się, na czym dokładnie polega ta usługa, jaki zakres może obejmować i jak wykorzystać ją dla sukcesu swojej firmy.


Co to jest outsourcing IT?

Outsourcing IT to obsługa informatyczna firm, instytucji i innych jednostek. Polega ona przejęciu części lub wszystkich procesów działu informatycznego przez zewnętrznego usługodawcę.

Zewnętrzne usługi IT – jakie korzyści mogą przynieść Twojej firmie?

Fachowe usługi IT dla firm pozwalają obniżyć koszty związane z budową własnej infrastruktury IT, rekrutacją, wdrażaniem i szkoleniem specjalistów zajmujących się poszczególnymi działami informatyki, zakupem czy aktualizacjami szeregu specjalistycznego oprogramowania oraz narzędzi. Usługi outsourcingowe dają przedsiębiorstwom możliwość skupienia się przede wszystkim na swojej podstawowej działalności, której rozwój pozwala podnosić zyski i zdobywać pozycję lidera w branży.

Zewnętrzna opieka IT pozwoli Ci:

Obniżyć koszty – firmy świadczące usługi outsourcingowe pozwalają wykupić kompleksową opiekę informatyczną lub pakiet konkretnych usług. Zespół starannie dobranych ekspertów zajmie się wtedy obsługą infrastruktury IT w Twojej firmie. W ten sposób nie trzeba już inwestować w poszukiwania i rekrutację sprawdzonych pracowników, wdrażać ich, dbać o regularne szkolenia (IT to jedna z najszybciej rozwijających się obecnie dziedzin) i organizację stanowisk pracy, ponosić kosztów stałego zatrudnienia. W ramach stałej ceny rozliczane jest wykonanie konkretnych zadań, dlatego outsourcing IT najczęściej jest tańszy niż etatowi informatycy.

Uniknąć braku ciągłości pracy – zewnętrzna firma informatyczna rozlicza się za wykonanie konkretnych zadań czy usunięcie usterek (np. ze sprzętem lub oprogramowaniem) w terminie zawartym w umowie. Dla usługobiorcy problemem przestają być więc urlopy czy zwolnienia chorobowe firmowego informatyka i związane z tym kosztowne przestoje w ciągłości pracy.

Zaoszczędzić czas kadry zarządzającej – jednostki oferujące usługi informatyczne dla firm zatrudniają informatyków o różnych specjalnościach, którzy szybko i sprawnie rozwiążą wszelkie problemy z zakresu IT. Dla kadry zarządzającej przedsiębiorstwem oznacza to oszczędność czasu, który można wykorzystać na zdobywanie nowych rynków, zwiększanie konkurencyjności i rozbudowę oferty.

Uzyskać dostęp do najnowszych technologii – outsourcing pozwala uzyskać dostęp do najnowocześniejszego sprzętu, oprogramowania i technologii bez konieczności własnych inwestycji w fizyczną infrastrukturę IT. Dostawcy w chmurze gwarantują uniknięcie awarii serwerów, dysków czy sprzętu, które mogłyby powodować utratę danych oraz przestroje w codziennej pracy firmy.

Korzystać z wiedzy najlepszych ekspertów – firmy świadczące usługi IT zatrudniają zespoły sprawdzonych ekspertów o różnych specjalizacjach. Często są to certyfikowani specjaliści z wielu wąskich dziedzin IT, którzy na bieżąco poszerzają wiedzę i śledzą branżowe nowinki. To pozwala sprawnie rozwiązać większość problemów z systemami, oprogramowaniem, przepływem danych czy sprzętem.

Obniżyć ryzyko awarii – firma outsourcingowa dba o odpowiednie zabezpieczenie danych Klienta, opiekuje się serwerami, tworzy kopie zapasowe, dba o serwis sprzętu i pilnuje, aby infrastruktura IT sprawnie działała 24 h na dobę. Wszystkie błędy są szybko wykrywane i eliminowane, dzięki czemu ryzyko awarii czy pojawienia się szkodliwego oprogramowania znacznie spada.

Opieka IT – jak dobrać zakres usług?

Usługi informatyczne dla firm mogą objąć kompleksową obsługę wszystkich procesów IT w firmie (budowę, wdrożenie i monitoring infrastruktury informatycznej) lub pakiet składających się z kilku konkretnych usług (zewnętrzne wsparcie w wąskim zakresie).
Outsourcing IT może obejmować m.in.:

• helpdesk IT (wsparcie telefoniczne i zdalne, usuwanie awarii),
• diagnostykę problemów i usługi serwisowe,
• ochronę i backup danych,
• administrację serwerami,
• zarządzanie siecią komputerową.

Dobór konkretnego rozwiązania warto dopasować do potrzeb firmy (jej wielkości, ilości procesów IT, rozbudowania własnego działu informatycznego itp.).

Sprawdzona firma informatyczna – skorzystaj z pomocy liderów

Pieczę nad infrastrukturą informatyczną w firmie warto powierzyć starannie dobranemu usługodawcy, który posiada doświadczenie w swojej branży, zatrudnia zespół informatyków o różnych specjalnościach i pomoże szybko rozwiązać każdy problem. Sprawdzonym wykonawcą jest firma informatyczna RavNet, która usługi informatyczne świadczy już od ponad 20 lat. Jej specjalnością jest opieka informatyczna i obsługa IT w Warszawie. Usługi informatyczne dla firm obejmują kompleksowe przejęcie pieczy nad infrastrukturą informatyczną Klienta, wsparcie w ramach helpdesk IT, audyty bezpieczeństwa, konsulting informatyczny oraz wdrożenia.

RavNet Sp. z o.o.
ul. Modlińska 175A
03-186 Warszawa
tel.: 22 869 75 15

email: biuro@ravnet.pl

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.