Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 16 lipca 2019 
    

Jak wybrać serwer dla firmy?


Autor: materiały partnera | 13:29
(3)
Serwer firmowy to nierzadko serce całego przedsiębiorstwa. Nie tylko pozwala nam pracować, ale także przechowuje wszelkie istotne dane, bez których nie możemy się obejść. Ważne zatem jest, aby wybrany serwer był możliwie jak najlepszy, a także abyśmy mogli otrzymać odpowiednie wsparcie techniczne za każdym razem, gdy będziemy go potrzebować. Jak zatem wybrać rozsądnie? Na co zwrócić uwagę?
Serwery dedykowane


Najważniejszym kryterium, jakie serwer musi spełnić, jest nieprzerwana, stabilna i wydajna praca oraz zdolność obsługi konkretnych działań firmowych. Musi być on także skalowalny, czyli możliwy do rozbudowy w przyszłości, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Wybierając serwer hpe powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na dwa parametry: ilość pamięci RAM oraz rodzaje zastosowanych dysków. W kwestii RAM najniższą akceptowalną wartością, o jakiej możemy myśleć, jest 8 GB, choć w niektórych, wyjątkowych sytuacjach da się "zejść" do 4 GB. W przypadku dysków do przechowywania informacji korzysta się zwykle z dysków typu SATA, natomiast do pracy, gdy zależy nam na szybkości wykonywanych operacji - SSD. Nasz serwer musi posiadać również kontroler dysków, aby poprawnie funkcjonować. Więcej na ten temat dowiesz się pod adresem: https://hpesklep.pl/.Serwery cloud


Serwer hpe w chmurze to dobra opcja, gdy chcemy pracować nad projektami w większej grupie i potrzebujemy, aby wszelkie dane były łatwo skalowalne i dostępne, ale także odpowiednio zabezpieczone. Taki wariant pomaga nam optymalizować koszt utrzymania serwera, ponieważ płacimy tylko za wykorzystane zasoby. Jest to również wariant łatwy w obsłudze, a dodatkowo możemy manipulować parametrami serwera, jak np. dostępnością odpowiedniej ilości pamięci RAM, kiedy potrzebujemy zwiększyć lub zmniejszyć jego możliwości.Na co zwrócić szczególną uwagę?


Musimy pamiętać, że najważniejszym kryterium wyboru serwera nie jest jego cena, ale to, czy będzie skrojony na nasze potrzeby. Co z tego, że zapłacimy niewiele, gdy wykupiona usługa nie będzie w stanie pokryć chociażby części naszego zapotrzebowania, lub gdy zapłacimy dużo za potężne, profesjonalne rozwiązanie, którego pełni możliwości nigdy nie wykorzystamy. Dlatego, jeżeli nie jesteśmy pewni co będzie dla nas najlepsze, warto skontaktować się z obsługą firmy wdrażającej serwery dla firm. Uzyskamy fachową pomoc, dzięki której będziemy w stanie wybrać najlepszą dla siebie usługę, a także dobrze rozłożyć sobie jej koszty.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Jak wybrać serwer? (autor: Kenjiro | data: 17/07/19 | godz.: 12:09)
    Zlecić to fachowcom i tyle...

  2. Taki poradnik bez poradnika (autor: Marek1981 | data: 17/07/19 | godz.: 12:20)
    Słabo:) Jak ktoś kupuje firmowy serwer to takie podpowiedzi dla niego to uśmiech wywołują. Nie wspominacie o typie serwera (np rac) o wyposażenie go w np IDRAC/ILO, rodzaju macierzy, virtualizatora, ilości procesorów itd. W sumie należałoby zacząć do czego to ma być wykorzystywane.

  3. @3. (autor: adamu | data: 17/07/19 | godz.: 18:58)
    I na siłe promowanie rozwiazan w chmurze, bo jeśli praca grupy to tylko chmura. Wygląda jak poradnik dla managerów ktorzy muszą zrealizować cele a nie mają pomysłu co zrobić

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.