Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Czwartek 18 lipca 2019 
    

Nvidia pogratulowała AMD udanej premiery najnowszych Ryzenów


Autor: Zbyszek | źródło: Nvidia | 06:32
(10)
Na swoim oficjalnym profilu w serwisie Twitter Nvidia odniosła się niedawnej premiery najnowszych procesorów Ryzen 3. generacji. Główny konkurent AMD na rynku kart graficznych oficjalnie pogratulował AMD udanej premiery najnowszych Ryzenów, zachęcając przy okazji do łączenia ich z kartami GeForce. Zdaniem Nvidi, ma to być "przekonująca para". Dla AMD to dobra wiadomość - trudno o lepszą rekomendację niż pochodzącą od jednego z głównych konkurentów. Wpis Nvidii być może zdoła przekonać do zakupu nowych Ryzenów część niezdecydowanych - znaczy on mniej więcej tyle, że największy na rynku producent kart graficznych nie widzi już przeciwwskazań, aby do komputerów gamingowych stosować Ryzeny.

Wpis można zobaczyć tutaj


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. ... (autor: sid67 | data: 18/07/19 | godz.: 08:42)
  Moim zdaniem to trochę trollujący wpis. nVidii nie robi jaki jest CPU bo i tak z tego nic nie mają, ale za to zaznaczają, że do Ryzena lepiej brać RTXa niż Navi. Pogratulowali im tylko CPU a na GPU spuścili zasłonę milczenia.

 2. Świadomość (autor: MKDugi | data: 18/07/19 | godz.: 09:33)
  Dla wielu fanów Nvidia, którzy brali zawsze Intela, bo to było lepsze połączenie, taki wpis to sygnał, że AMD nie jest już be, że teraz jest OK. Pomimo zasłony milczenia na GPU od AMD, to może pomóc AMD na rynku CPU.

 3. Oczywiscie ze lepiej brac rtxa (autor: MacLeod | data: 18/07/19 | godz.: 10:15)
  navi to dramat.

 4. 1-- (autor: Mario1978 | data: 18/07/19 | godz.: 13:09)
  Oceniłeś to co Nvidia zrobiła swoimi kategoriami a nie jest to całościowy rzut na produkt.
  Jeżeli Ray Tracing połączony z gorszej jakości teksturami zrobił na ludziach wrażenie to dobrze dla Nvidia.
  Ludzie już przyzwyczaili się do byle jakości i pod całą otoczką Ray Tracing w wykonaniu Nvidia wciskają gorsze tło.
  Na początku Navi wydawała się takim nowej generacji zwykłym produktem ale jak zaczęli robić realne testy w grach nie tylko online wszystko się zmieniło.
  Nikt nie zdawał sobie sprawy , że umiejętność jaką posiadają nowe średniaki od AMD pod nazwą kodową Navi mogą wywołać takie poruszenie.
  AMD dba o portfel swojego konsumenta dlatego jak ktoś jest przyzwyczajony do przepłacania to i tak kupi produkt Nvidia.
  Dodatkowo monitor 4k i załączenie Ray Tracing + DLSS ponoć daje świetny efekt dla używających takiej kombinacji.
  AMD zrobiło psikusa kontrując Nvidia i posiadacz Navi może teraz używać monitora w rozdzielczości QHD czyli o ponad połową mniej pikseli na ekranie od tego co ma u siebie gracz z GPU od Nvidia a i tak jakość obrazu będzie porównywalna nieznacznie na korzyść Nvidia.
  Dlaczego tak się dzieje? Bo AMD w Navi ma wspaniałą funkcję wyostrzanie tekstur a co za tym idzie polepszania ich jakości i naglę fan produktów AMD ma sporo kasy w kieszeni.
  Bo żeby ruszyć 4k z ośmioma milionami pikseli na ekranie DLSS + Ray Tracing to trzeba mieć przynajmniej RTX 2080Ti jak ktoś myśli o 60fps a posiadając Navi od AMD wystarczy monitor z rozdzielczością QHD z ponad trzech i pół milionami pikseli na ekranie z RX 5700 lub RX 5700XT uzyskując nie znacznie gorszy efekt.
  Mało tego , Navi potrafi przy 78% rozdzielczości 4k z załączoną funkcją polepszania jakości tekstur generować lepszą jakość obrazu od natywnego 4k więc Nvidia pod tym względem jest daleko do tyłu.
  Jakbyśmy teraz mieli porównywać jakość generowanych tekstur na kartach graficznych Nvidia to w najlepszym przypadku bez załączenia DLSS , które tylko psuje jakość tekstur mielibyśmy tylko dobry poziom a ten bardzo dobry poziom w tej chwili za rezerwowany jest tylko dla kart graficznych Navi.
  Niezbyt to ciekawie wygląda dla produktów Nvidia.Bo wydajesz na komputer z takim Titan RTX sporo kasy , kolejno bierze monitor jeszcze droższy a i tak nie jesteś w stanie dorównać jakością tekstur do komputera za 6 tysięcy złotych od AMD.
  Teraz to Nvidia wyciągnęła ZONKA z szafy.


 5. Nvidia (autor: Conan Barbarian | data: 18/07/19 | godz.: 17:37)
  Sprawa jest bardzo prosta - zmienia się lider na rynku PC, więc trzeba zadbać o swoje interesy i zapewnić idealne stery pod GPU na platformie Ryzena.
  Te gratulacje to nic innego jak: "Od tej pory nasze graficzki będą śmigać pięknie na platformie od AMD, więc do AMD tylko Nvidia."


 6. Ostrzegam (autor: MacLeod | data: 18/07/19 | godz.: 18:35)
  Przed nowa "ulepszona" agesa 1.0.3ab - jebie sie wszystko po kolei. Dobrych maja pracownikow. :)

 7. @Mario1978 (autor: Duke Nukem PL | data: 18/07/19 | godz.: 19:27)
  Ekscytacja nie służy prostocie przekazu. Może nie bierz escytantów?

 8. @temat (autor: Saturn64 | data: 18/07/19 | godz.: 21:50)
  Ja dziwię się AMD, że mając możliwość projektowania kart graficznych i CPU nie wprowadzi czegoś na miarę dodatkowego kopa dla swoich produktów. Chodzi mi o to. że mogliby wprowadzić coś takiego, że kupując CPU AMD i parując go z kartą graficzną AMD dostajesz coś dodatkowego (np dodatkowy cache L4 ukryty w GPU do wykorzystania przez tylko CPU AMD) lub coś podobnego. Więc karty graficzne byłyby kupowane nie tylko do zadań gamingowych ale do różnych obliczeń, bo taki procesor działałby o wiele lepiej z kartą graficzną niż bez. Wtedy wykosili by konkurencję w postaci Intela i Nvidii.

 9. N@Temat:8 (autor: Sony Vaio Zamiatajo | data: 18/07/19 | godz.: 23:46)
  wykosić konkurencję...i stworzyć monopol,który niewiele różniiłby się od tego który teraz ma Intel - AMD nie mając konkurencji przestałoby się starać tak jak robo to teraz.Ciekawe rzeczy opowiadasz.

 10. @8. (autor: Mariosti | data: 19/07/19 | godz.: 13:50)
  Nvidia przecież cały czas odkąd istnieje wprowadza zamknięte rozwiązania które działają tylko na kartach nvidia no i co z tego mają?
  W sumie większość rynku, ale to nie jest zaleta tych zamkniętych rozwiązań tylko wydajnej architektury/sterowników.
  Także zasadniczo byłby to raczej jałowy wysiłek który psułby bardzo image firmy, który obecnie jest dość korzystny w stylu "the underdog"


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.