Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 24 lipca 2019 
    

Negocjacje sprzedaży działu modemów Intela firmie Apple na finiszu


Autor: Wedelek | źródło: WSJ | 05:32
(2)
Nie jest tajemnicą, że Apple jest niezadowolone ze współpracy z firmą Qualcomm w zakresie dostaw modemów dla iPhone’ów. Stoi jednak na straconej pozycji - firma Tima Cooka nie ma wyboru i musi się godzić na warunki dyktowane przez swojego partnera jeśli nie chce pozostać w tyle za konkurencją. Dlatego też władze Apple przełknęły gorzką pigułkę i zgodziły się uiścić opłatę licencyjną na rzecz Qualcomma w wysokości 4,5 miliarda dolarów. Dzięki temu iPhone 11 dostanie modem 5G. Równolegle Apple pracuje nad stworzeniem własnej linii modemów by docelowo uniezależnić się od swego obecnego partnera. To wymaga jednak czasu i żeby przyspieszyć cały proces firma chce odkupić od Intela dział modemów wraz z pulą patentów oraz pracownikami.

Według The Wall Street Journall (WSJ) rozmowy jakie prowadzą w tej sprawie Apple i Intel są na finiszu, a w przyszłym tygodniu mamy otrzymać oficjalny komunikat potwierdzający transakcję. Ponoć Intel domaga się kwoty około 1 miliarda dolarów, a to oznacza, że Chipzilla prawdopodobnie będzie stratna na tej umowie. Musicie bowiem wiedzieć, że dział modemów nie został stworzony od zera. Trafił on w ręce Intela w 2011 roku na mocy umowy podpisanej z Infineon Technologies. Niebiescy zapłacili wtedy za niego 1,4 miliarda dolarów i od tego momentu dość intensywnie rozwijali swoje portfolio wydając kolejne miliony dolarów na badania i rozwój. Niestety jak widać była to nietrafiona inwestycja.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. 3 mld za Beats ... (autor: GL1zdA | data: 24/07/19 | godz.: 08:21)
    ... 1 mld za modemy Intela. Ludzkość chyli się ku upadkowi.

  2. Nic znaczące transakcje (autor: Mario1978 | data: 24/07/19 | godz.: 10:49)
    a jak jest możliwość zarobić to trzeba korzystać.Apple i tak nic nie wnosi do rozwoju i czekam aż w końcu jednak zmienią ten stan rzeczy.Wynajdą coś innowacyjnego i będzie można brać ich pod uwagę przy następnym zakupie.
    Obecnie tylko kilka firm z Korei Południowej oraz sporo więcej z Chin mogą przyczynić się do natychmiastowego rozwoju ludzkości na ziemi bo w USA mimo promyków jakie od czasu do czasu się tam pojawiają nie ma już prawie nic.Głównym powodem jest nieopłacalność produkcji czegokolwiek no i wielka uraza jak produkt nie ma przynajmniej 50% marży.
    To są ciekawe czasy bo przez 5 lat zmieni się znacznie położenie najbardziej rozwiniętych technologicznie firm i samych Państw.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.