Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 24 lipca 2019 
    

Częściowa specyfikacja APU AMD Flute


Autor: Wedelek | źródło: Tom's Hardware | 05:44
(3)
Baza danych programu UserBenchmark wzbogaciła się o wpis opisujący nowy, nie wydany jeszcze APU firmy AMD o kodowej nazwie Flute. Jest to najprawdopodobniej SoC przygotowany z myślą o konsoli Microsoftu kolejnej generacji, a co za tym idzie łączący w sobie rdzenie x86 Zen 2 oraz GPU Navi. Pewna doza wątpliwości wynika między innymi z faktu, że w tym konkretnym przypadku nie mamy informacji odnośnie zastosowanej architektury x86. Wiemy natomiast z jakich komponentów będzie składać się procesor zastosowany w Scarlet (następca Xboxa One). Zdradził je nam sam Microsoft, więc jeśli Flute faktycznie będzie sercem kolejnego Xboxa, to z pewnością mamy do czynienia z przywołanym na wstępie Zenem 2 i Navi.

Warto zwrócić uwagę, że nazwa kodowa, czyli „100-000000004-15_32/12/18_13F9” obejmuje numer katalogowy (OPN), a to oznacza, że mamy do czynienia z jednostką o statusie QS (qualification sample). Tym samym specyfikacja samej konsoli jest już najprawdopodobniej zatwierdzona i obecnie trwa tzw. proces „dopieszczania” szczegółów.

Poniżej możecie zobaczyć jak wygląda specyfikacja techniczna zarówno układu AMD Flute jak i Gonzalo (APU dla PlayStation 5): 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. @temat. (autor: Mariosti | data: 24/07/19 | godz.: 14:12)
    Czyli mniej więcej RX5700 wydajnościowo... no cóż, w połączeniu z Zen2 powinien to być niezły skok wydajności, ale widać że znowu microsoft i sony nie ryzykują i nie zrobią konsoli bardzo mocnej na wiele lat, a szkoda bo to była główna zaleta ps1, 2 i 3

  2. @temat (autor: Saturn64 | data: 24/07/19 | godz.: 14:41)
    Nie wyrokujmy przed oficjalną premierą nowych konsol. To nie są komputery. Mają inaczej zorganizową pamięć, która jest też szybsza niż w komputerach stacjonarnych. To już może powodowac, że niedostatki w postaci szybszej grafy i szybszego cpu zostaną zniwelowane w stosunku do wydajniejszych konfiguracji PC. Z drugiej strony gdyby koszt zakupu konsoli oscylował w granicach 3000 zl i więcej to nie było by wielkiej sprzedaży. A na to liczą M$ i Sony

  3. . (autor: saulpaulo | data: 25/07/19 | godz.: 05:58)
    .

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.