Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Czwartek 25 lipca 2019 
    

Apple kupuje dział modemów od Intela wraz z patentami i pracownikami


Autor: Zbyszek | 23:06
(2)
Stosunki Apple i Qualcomm nie są najlepsze od co najmniej 2-3 lat, po tym jak obie firmy weszły ze sobą w spór licencyjny, wygrany ostatecznie przez Qualcomma, na rzecz któego Apple musi teraz wnosić wysokie opłaty licencyjne za używane w swoich urządzeniach rozwiązania z dziedziny łączności bezprzewodowej. Co gorsza, po porażce Intela w opracowaniu modemu 5G Apple chcąc-niechcąc musiało skorzystać z modemów 5G od Qualcomm. Producent planuje jednak docelowo uniezależnić się od swego obecnego partnera i pracuje nad stworzeniem własnej linii modemów, co jednak wymaga czasu. Żeby przyspieszyć ten proces Apple odkupi od Intela dział modemów wraz z pulą patentów oraz pracownikami.

Producent iPhone poinformował właśnie o zawarciu z Intelem umowy, w ramach której za kwotę 1 mld. USD przejmie od Intela jego dział modemów, wraz z pulą 17 tysięcy patentów, wyposażeniem niezbędnym do produkcji modemów oraz pracownikami w liczbie 2 tysiące 200 osób.

Transakcja uważana jest za wygraną Apple i wielką porażkę Intela - dział modemów do łączności komórkowej trafił w ręce Intela w 2011 roku na mocy umowy podpisanej z Infineon Technologies. Niebiescy zapłacili wtedy za niego 1,4 miliarda dolarów i od tego momentu dość intensywnie wydawali kolejne miliony dolarów na badania i rozwój. Niestety nie wiadomo dlaczego Intelowi nie udało się opracować konkurencyjnego produktu, i jak widać inwestycja w zakup działu modemów od Infineon Technologies zakończyła się klęską.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. za dużo porażek Intela ostatnio (autor: Qjanusz | data: 26/07/19 | godz.: 01:08)
    banery 5G coś tam Intel, jak widać zaliczyły fatalny falstart.
    Trzymam kciuki za Koduriego, aby przynajmniej GPU Intela nie podzieliły rozgrywających się na oczach "dokonań" chipzilli.


  2. ciekawe co z 802.11ax (autor: pandy | data: 27/07/19 | godz.: 20:36)
    z punktu widzenia przeciętnego konsumenta ta technologia może być bardziej przydatna niż 5G adresowane do operatorów.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.