Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 29 lipca 2019 
    

GeForce w końcu z obsługą 30-bitowego koloru w OpenGL


Autor: Wedelek | źródło: Nvidia | 18:37
Podczas tegorocznej konferencji Siggraph 2019 zaprezentowała nową serię laptopów z rodziny RTX Studio, wyposażonych w karty graficzne z rodziny RTX. Ponieważ są to modele przeznaczone dla grafików, toteż aby odniosły one rynkowy sukces producent musiał usunąć jedno z najbardziej niedorzecznych ograniczeń od lat istniejących w jego sterownikach – blokadę obsługi 30-bitowego koloru (10bpc) dla bibliotek OpenGL na akceleratorach z rodziny GeForce. Do tej pory aby cieszyć się z tego rozwiązania należało zakupić znacznie droższą kartę z rodziny Quadro. W ten sposób Nvidia wyciskała z grafików dodatkowe dolary, podczas gdy np. posiadacze Radeonów od początku mogli cieszyć się poszerzoną obsługą koloru.

Aby skorzystać z nowych możliwości należy w pierwszej kolejności pobrać nową wersję sterowników GeForce 431.70 WHQL Studio z tej strony. Sterowniki oprócz zniesienia blokady oferują poprawki dla oprogramowania Autodesk Arnold, Blendera, Cinema 4D, Vegas, oraz Octane rendera.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.