Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 30 lipca 2019 
    

Giganci z branży IT chcą dostępu do pasma 6GHz


Autor: Wedelek | źródło: Tech Spot | 05:29
Firmy z branży IT próbują przekonać FCC (Federalna komisja ds. łączności) by ta pozwoliła im używać pasma o częstotliwości 6GHz. Przeciwni temu są operatorzy telekomunikacyjni, którzy korzystają z pasma 6GHz do komunikacji wież telekomunikacyjnych ze znajdującymi się obok nich nadajnikami łączącymi takie elementy z przewodową siecią operatora. Rozwiązanie to jest określane jako "backhaul" i jest ono kluczowe do działania wielu z obecnie wykorzystywanych masztów telekomunikacyjnych. Zdaniem operatorów gdyby z sieci 6GHz mogli korzystać zwykli obywatele, to doprowadziłoby to do poważnych interferencji sygnału i w konsekwencji zaburzyłoby działanie całej bezprzewodowej sieci Internet.

Oczywiście giganci ze świata IT reprezentowani przez firmy Apple, Google, Microsoft, Facebook, Broadcom, Qualcomm, HP, Intel i Marvel uważają, że to nie prawda, a nadajniki w paśmie 6GHz miałyby tak mały zasięg, że nie wpływałyby na działanie elementów infrastruktury sieciowej operatora. Ich realny zasięg wynosiłby kilka metrów oferując przy tym przepustowość na poziomie nawet 2Gb/s. Wymienione firmy chcą wykorzystać nowe pasmo do połączenia ze stacjami bazowymi urządzeń o niskim zapotrzebowaniu na energię – takich jak np. gogle VR/AR.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.