Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 31 lipca 2019 
    

Większość sprzedawanych w Japonii desktopowych CPU to Ryzeny


Autor: Wedelek | źródło: Hexus | 05:45
(11)
Na początku lipca informowaliśmy Was o przekroczeniu przez AMD magicznej granicy 50% udziałów w rynku komputerów klasy desktop w Japonii. Najnowszy raport opublikowany przez PC Watch potwierdza dalsze umacnianie się na tym polu firmy z Sunnyvale. Obecnie aż 68,6% sprzedawanych w tym kraju układów dla „blaszaków” nosi logo AMD, a przed sklepami ustawiają się kolejki po nowe Ryzeny 3000. Zainteresowanie jest więc ogromne. Niestety firma kierowana przez Lisę Su znacznie gorzej radzi sobie na rynku mobilnym, gdzie raptem 14,7% kupowanych laptopów ma APU lub CPU od „czerwonych”.

Słabość na tym polu sprawia, że sumarycznie AMD dzierży „zaledwie” 46,7% rynku CPU w Japonii. Przedstawione dane pochodzą z systemu agregującego BCN, który gromadzi dane pochodzące od 24 największych dostawców sprzętu na rynku japońskim. Wśród nich znajdują się tacy giganci jak Amazon Japan, BIC Camera, oraz Edion.

Biorąc pod uwagę tempo zmian Intel zdecydowanie ma się czego obawiać.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

 1. ... (autor: leosh | data: 31/07/19 | godz.: 07:44)
  tendencyjne zdjęcie :)
  Dziwi postawa Intela, że nie obniżył cen swoich topowych proców. Jak widać, nie ma się czego obawiać :)


 2. Pewnie dlatego (autor: piwo1 | data: 31/07/19 | godz.: 08:21)
  Wyniki sprzedaży AMD są tak kiepskie a prognozy na przyszły kwartał też obniżyli
  https://wccftech.com/...ock-drops-on-poor-outlook/


 3. Ogolnie (autor: piwo1 | data: 31/07/19 | godz.: 08:25)
  Tendencja jest stała. Intel sprzedaje procesory w dużych ilościach a AMD w bardzo małych i chwali się wynikami sprzedaży w sklepikach detalicznych gdzie zaopatruje się może 1% rynku. Prognozy dla AMD są marne bo przede wszystkim nie mają gdzie produkować swoich procesorów. Mają fabrykę tsmc która nadąży z produkcją raptem 10mln sztuk chipów gdzie rynek potrzebuje 50mln. I co oni mogą. Raczej przychodów 2mln w tej dekadzie już nie przekroczą. Trochę to żałosne.

 4. Pewnie dlatego (autor: piwo1 | data: 31/07/19 | godz.: 08:29)
  Intel nie obniża ceny swoich prockow bo nie musi. Sklepy już wypstrykaly się z atrakcyjnych AMD i teraz zostały na sprzedaż Intele i klient ma do wyboru drogi Intel lub nic. Proste. Po co ma obniżać cenę.

 5. @all (autor: rookie | data: 31/07/19 | godz.: 09:41)
  Co za farmazony wypisujecie fanboje z Celeronami w obudowach?
  Oficjalne statystyki Amazon: na liście 10najczęściej kupowanych cpu 7 to Ryzeny. https://www.tomshardware.com/...s-intel,39821.html
  Przy okazji AMD ma podpisaną cały czas umowę z Globalfoundaries i musi kupić część produkcji nie wymagającej 7nm w Globalu. Stąd znany chipset x570 produkowany w Globalu, który nie wiedzieć czemu pobiera 2x eięcej prądu niż poprzednik...
  Co do procków mobilnych problemem jest mała gama profuktów. Dlaczego jest tylko 1 model 4 rdzeniowy i 4 wątkowy tj 3300u? 4 modele 4(8) wyglądają lepiej, ale mimo wszystko wybór jest wąski...


 6. piwo1 (autor: Markizy | data: 31/07/19 | godz.: 10:07)
  ale wiesz że te prognozy i wyniki dotyczą okresu z przed premiery zen2 (drugi kwartał)? Gdzie ceny wielu układów była czasem śmieszna np 1700 czy 1200 za 200zł 4 rdzeniowy procek, jak i rx570/580 które tez dostaniesz w takich cenach. Wiec o ile na procesorach zysk skoczy im do góry, tak przy kartach graficznych dopiero w momencie jak zaoferować coś jak 5600 i 5800 aby mieć pełna ofertę.

 7. Sporo entuzjastów czeka na model R9 3950x. (autor: Mario1978 | data: 31/07/19 | godz.: 10:21)
  Patrząc jak szybko zniknęły R9 3900x można już pisać o szybkim wyczyszczeniu zapasów z 32 wątkowca , który za długo na półkach nie pobędzie.Pomyślcie sobie jaki to ból będzie jak ludzie kupują laptopy do gier a tam niestety HEDT nie wrzucisz bo większość myśli , że taki 12 wątkowy CPU wystarczy spokojnie na 5lat.Z drugiej strony jak kogoś stać na taki laptop to raczej kolejny zakup nie zrobi wrażenia bo obecnie rynek programowania jest w fazie przyśpieszenia i nie będziemy musieli czekać wiele lat na gry wykorzystujące nawet sporo więcej niż 32 wątki w grach.Może nawet tyle ile AMD jest w stanie dać wątków w jednym gnieździe ale najlepiej jak samo oprogramowanie czekało by na hardware a nie jak teraz , hardware czeka na software.Tylko , że w takim przypadku AMD miało by problemy w swoim kraju z urzędem antymonopolowym.

 8. Ryzeny, Threadrippery i Epyc sprzedają się bardzo dobrze (autor: Qjanusz | data: 31/07/19 | godz.: 11:16)
  można negować, podpierać się czymkolwiek, ale fakt jest faktem.

  Faktem jest również to, że AMD zaczyna być dużą rybą, ale w małym stawie, ponieważ prawdziwe udziały (pomijając centra danych i serwery) są w OEMach i laptopach, gdzie AMD jest bardzo słabe mimo wszystko. OEMy to wiadomo, umowy długoterminowe i układy biznesowe. Dobry produkt to dopiero 30% sukcesu.
  Natomiast w laptopach istnieje bardzo dziwna sytuacja. AMD nie ma takiej oferty jak Intel, a jak ją ma, to pojawi się jedna perełka w postaci przykładowego Huawei Matebook D14, oraz kilka kaszalotów, które popsują całokształt opinii o APU laptopowych od AMD. Niemoc.


 9. spadek cen (autor: angh | data: 31/07/19 | godz.: 12:13)
  akcji wynika z tego, ze spadla ilosc sprzedazy gpu, co czesciowo zostalo nadrobione znaczaco wyzsza sprzedaza cpu. Pod wzgledem cpu amd mocno prze do przodu.

  I tak, na przyszly kwartal rowniez sprzedadza mniej GPU bo kryptowaluty nie sa juz tak atrrakcyjne, ale CPU przejmuje kolejne rynki bez problemow.


 10. Qjanusz (autor: Marek1981 | data: 31/07/19 | godz.: 13:40)
  Jedna perełka? Ja mam HP 745G5 (fakt mocny konfig i troszkę kosztował) i nie żałuję. Intele od 7 generacji mają problem z obsługą pamięci (potwierdzone przez serwis Della i HP) i to jest uciążliwe dla wszystkich. Na szczęście na AMD tego nie ma.

 11. niestety (autor: Mademan | data: 31/07/19 | godz.: 15:00)
  W laptopach AMD ciężko będzie się przebić. Największych podkupił już dawno Intel i pewnie będzie robił wszystko aby dalej trzymać ten rynek.

  Osobiście używam nadal lapka z leciwym APU E-350 i wszystko działa idealnie. Oczywiście musi być dysk SSD i żadnego grania :).


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.