Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 1 sierpnia 2019 
    

Najnowsze wyniki sprzedaży smartfonów w Q2 2019


Autor: Wedelek | 05:01
(4)
Firma Strategy Analytics opublikowała najnowsze dane dotyczące rynku smartphone’ów w drugim kwartale 2019 roku. Wynika z nich, że w badanym okresie sprzedano 341 milionów telefonów, a więc o 2,6% mniej niż przed rokiem. Jeśli chodzi o udziały rynkowe, to mamy do czynienia ze stagnacją cementującą obecny podział sił. Co ciekawe mimo ogólnego spadku sprzedaży z TOPowej piątki jedynie Apple i OPPO sprzedały mniej urządzeń niż przed rokiem, przy czym w przypadku iPhone’a zmiana ta jest zauważalna. Dla odmiany Samsung, Huawei i Xiaomi zyskały nowych klientów, co tylko umocniło ich pozycję.

Jeśli chodzi o mniejszych producentów, to Ci łącznie sprzedali niemal o 15 milionów mniej urządzeń niż przed rokiem. Tym samym w praktyce mamy do czynienia z dalszym umacnianiem się rynkowych liderów kosztem mniejszych producentów.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Zgryzione jabłko (autor: kombajn4 | data: 1/08/19 | godz.: 07:04)
  jeszcze trzyma 11% rynku ? Co to ja mówił od paru lat... a tak że jak spadną poniżej 10% to prawdopodobnie zacznie się stopniowy odpływ develeoperów bo nie będzie się opłacać robić dedykowanego softu dla tak małej grupy ludzi. Oczywiście najpierw zrezygnują ci najmniejsi, później ta czy inna popularna ale niezbyt wysoko budżetowa gra nie trafi na iOS a na końcu gdy znikną aplikacje dla np banków to iPhone skończy tam gdzie Windows Phone.

 2. @kombajn4 (autor: Qjanusz | data: 1/08/19 | godz.: 09:32)
  generalnie spadkowy trend sprzedaży iPhonów jest widoczny i nikt tego nie neguje. Apple również to widzi i w tym celu zwiększa nacisk na sprzedaż usług, które mają zaspać "dołek po iPhonie".

  Z drugiej strony zdecydowanie nie można mówić o zamykaniu platformy, czy odchodzeniu developerów. Można nie lubić jabłek, ale to ich właściciele najchętniej płacą w sklepie. A dla developera to właśnie liczy się najbardziej.


 3. odkad przeszedlem na japko (autor: Sony Vaio Zamiatajo | data: 1/08/19 | godz.: 13:50)
  nie mam ochoty w uszkodzonego androida.Iphone Rulezz forever

 4. @03 (autor: ligand17 | data: 2/08/19 | godz.: 16:08)
  Zgodziłbym się, gdyby Siri było choć w 10% tak dobre, jak Google Assistant. I gdyby oferowało takie możliwości integracji z innymi ekosystemami, jakie oferuje Google.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.