Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 1 sierpnia 2019 
    

Nowa fala ataków ransomware na użytkowników Androida


Autor: Wedelek | źródło: Eset | 05:15
Firma Eset ostrzega użytkowników Androida przed nową falą ataku typu ransomware skierowaną przeciwko systemowi operacyjnemu firmy Google. Złośliwe oprogramowanie o nazwie Android/Filecoder.C jest rozsyłane za pośrednictwem spreparowanych plików które najczęściej są ukrywane na stronach z tematyką pornograficzną. Po ich pobraniu w tle rozpoczyna się proces szyfrowania plików, który kończy się stosownym alertem z żądaniem wpłaty określonej kwoty wyrażonej w bitcoinach. Twórcy dają ofierze 72 godziny na spełnienie ich żądań, strasząc, że po zlekceważeniu komunikatu lub odinstalowaniu aplikacji nie będzie można odszyfrować plików.

Specjalistom z Eset udało się ustalić, że algorytm szyfrujący pomija pliki tymczasowe i większe niż 50MB, a także obrazy zapisane w formacie JPEG o rozmiarze nieprzekraczającym 150KB.

Jak zwykle w tego typu przypadkach najlepszą obroną jest nieklikanie w co popadnie i unikanie podejrzanych stron. Zwłaszcza, jeśli chcą byśmy pobrali i uruchomili jakikolwiek plik. 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.