Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 2 sierpnia 2019 
    

Elastyczny czujnik w formie przylepca do monitorowania pracy serca


Autor: Wedelek | źródło: SlashGear | 05:29
Grupa pracowników naukowych zajmujących się opracowywaniem nowych sensorów na potrzeby współczesnej medycyny zaprezentowała bardzo ciekawy projekt urządzenia do monitorowania pracy serca. Pokazany model składa się z elektronicznego modułu umieszczonego na elastycznej taśmie, która jednocześnie pełni rolę przylepca oraz nośnika łączącego główny układ z przymocowanymi do niej sensorami. Dzięki swojej budowie urządzenie jest łatwe do założenia i bardzo praktyczne. Zbierane przez czujniki dane są na bieżąco transmitowane w sposób bezprzewodowy do sparowanego urządzenia oddalonego na maksymalnie 15 metrów – np. do smartphone’a.

Twórcy mają nadzieję, że ich rozwiązanie pomoże w prowadzeniu rutynowych badań niemal całkowicie eliminując ryzyko błędnego pomiaru. Chodzi przede wszystkim o monitorowanie pracy serca najmłodszych pacjentów, których badanie często bywa pewnym wyzwaniem. 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.