Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 5 sierpnia 2019 
    

EVGA Precision X1 0.4.8.0 z funkcją Boost Lock


Autor: Wedelek | źródło: Tech Power Up | 05:01
Evga opublikowała nową wersję aplikacji Precision X1 do monitorowania i zarządzania pracą karty graficznej. Oprogramowanie oznaczone symbolem 0.4.8.0 wprowadza nową funkcję o nazwie Boost Lock. Jej zadaniem jest pilnowanie by zegar GPU pracował z zadana częstotliwością przez cały czas. Dzięki temu nie dochodzi do chwilowych skoków zegara (tak działa Turbo), które zaburzają uzyskiwane wyniki i utrudniają mierzenie wydajności oraz dobór optymalnych ustawień karty oraz gier. Warto przy tym zaznaczyć, że opcja ta nie modyfikuje w żaden sposób limitu energetycznego, więc o ile zegar nie wzrośnie powyżej określonego pułapu, to zawsze może zostać obniżony przez sterownik.

Funkcja ta jest skierowana przede wszystkim do fanów OC, a jej aktywacja wiąże się z pewną niedogodnością. Otóż w tym trybie karta stale pracuje z zadanymi parametrami i nie obniża zegarów w trybie bezczynności (IDLE).

Oprogramowanie można pobrać za darmo ze strony producenta. 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.