Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 5 sierpnia 2019 
    

Google chce zarabiać na ekranie wyboru wyszukiwarki w Androidzie


Autor: Wedelek | źródło: Android Policy | 05:29
Komisja Europejskia wymusiła na Google dodanie do Androida ekranu wyboru domyślnej wyszukiwarki internetowej. Jak nietrudno się domyślić takie rozwiązanie jest firmie nie na rękę, bo spowoduje utratę udziału w rynku europejskim i w konsekwencji spadek dochodu. Dlatego też Google wpadło na genialny plan redukcji negatywnych skutków decyzji Komisji Europejskiej poprzez promowanie przede wszystkim tych konkurentów, którzy za to zapłacą. W praktyce ma to wyglądać w ten sposób, że na ekranie będą wyświetlane cztery usługi – Google + trzech innych dostawców usług wyszukiwania, dobieranych indywidualnie dla każdego z krajów. Co roku lista ta będzie modyfikowana, a dobór pozycji będzie oparty o system aukcji.

Ponieważ usługodawców jest więcej, toteż na listę w pierwszej kolejności trafią Ci, którzy dogadają się z Google. Mówiąc wprost będą to firmy które zapłacą najwięcej za każdego z użytkowników, który zadeklarował korzystanie z ich usługi. Oczywiście posiadacze urządzeń z Androidem nadal będą mogli wybierać spośród wszystkich dostępnych w ich kraju usługodawców, ale jeśli nie znajdą ich na początkowej liście, to będą musieli ręcznie wybrać konkretną usługę, już po wstępnej konfiguracji systemu.

Tu rodzi się pytanie czy usługodawcy w ogóle będą chcieli płacić Google za promowanie. W końcu nawet jeśli ktoś na początku wybierze ich usługę, to nie ma gwarancji, że potem nie zmieni zdania. 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.