Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 5 sierpnia 2019 
    

Rynek tabletów internetowych w drugim kwartale należał do Apple i Amazona


Autor: Wedelek | źródło: WCCFTech | 05:58
(1)
Firma analityczna IDC opublikowała najnowsze wyniki sprzedaży tabletów internetowych w drugim kwartale bieżącego roku. To co pierwsze rzuca się w oczy to ponowne skurczenie się rynku. Tym razem sprzedano o 5% mniej tabletów niż w roku 2018, przez co łącznie nowych nabywców znalazło 32,2 milionów sztuk. Warto przy tym odnotować, że na całej sytuacji stracili niemal wszyscy producenci, za wyjątkiem firmy Amazon oraz Apple. Ta pierwsza niemal dwukrotnie zwiększyła swój udział w rynku nowych urządzeń do 7,4%, sprzedając około 2,4 miliona sztuk tabletów. To dało Amazonowi miejsce tuż za podium. W przypadku Apple wzrost w ujęciu rocznym był mniejszy i wynosił 6,1% do 12,3 miliona sztuk.

To sprawiło, że aż 38,1% sprzedanych w drugim kwartale tabletów nosiło logo nadgryzionego jabłuszka. Za duży udział iPadów odpowiadają dwie rzeczy: bardzo dobra oferta producenta oraz zapowiedź nowej wersji systemu operacyjnego, która wprowadza multum przydatnych nowości. Amazon z kolei zyskuje dzięki niskiej cenie tabletów oraz ich integracji z Alexą.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. A klymat się grzeje.... (autor: Micky | data: 5/08/19 | godz.: 13:26)
    jw.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.