Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 5 sierpnia 2019 
    

Siri też podsłuchiwała bez potrzeby. Apple bije się w pierś


Autor: Wedelek | źródło: Bloomberg | 18:53
Na początku lipca w Belgii wybuchła afera z głośnikiem Google Home, który wybudzał się bez wiedzy użytkownika i nagrywał przypadkowe konwersacje. Aby tego uniknąć producent zdecydował się na analizowanie 1% nagrań i szukanie źródła błędu. Problem w tym, że w tym celu angażowane były zewnętrzne podmioty, które uzyskiwały tym samym dostęp do części nagrań. W wyniku skandalu dziennikarze w innych państwach postanowili przyjrzeć się konkurentom Google i ich metodzie działania. Okazało się, że identyczny model działania wypracowała sobie firma Apple, która również przekazywała 1% nagrań podwykonawcom.

Tak jak u Google dane były zanonimizowane, ale czasami z toku rozmowy można było zidentyfikować nagrane osoby lub pozyskać inne, wrażliwe dane. Sprawa stała się na tyle poważna, że Apple wydało za pośrednictwem Bloomberga oświadczenie w którym przeprasza za zaistniałą sytuację i informuje o zawieszeniu procesu przekazywania nagrań firmom trzecim. Dotychczasowy model działania ma zostać zastąpiony innymi, bezpieczniejszym mechanizmem. Warto przy tym nadmienić, że obie firmy mocno chwalą się swoimi zabezpieczeniami i podejściem do kwestii prywatności danych. Jak widać prospekt reklamowy przyjmie wszystko.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.