Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 8 sierpnia 2019 
    

Windowsa będziemy mogli przeinstalować korzystając z funkcji wbudowanej w system


Autor: Wedelek | źródło: Tech Spot | 18:58
(1)
Obecnie większość oprogramowania kupujemy w formie cyfrowej, dzięki czemu w ogóle nie musimy przechowywać dysków instalacyjnych. Również systemy operacyjne stają się pod tym względem coraz nowocześniejsze. Obecnie Windows 10 pozwala na przykład na bardzo łatwe przywrócenie ustawień fabrycznych, co w wielu przypadkach rozwiązuje problemy jakie może mieć typowy użytkownik z systemem operacyjnym od giganta z Redmond. Czasami jednak konieczna jest całkowita reinstalacja systemu i w takich przypadkach trzeba się posiłkować nośnikami fizycznymi lub plikami ISO.

Nie jest to co prawda jakiś olbrzymi problem, ale Microsoft i tak widzi tu pole do poprawy. Dlatego też jego programiści pracują nad funkcją która umożliwi ściągnięcie obrazu systemu z chmury i jego instalację bez używania oprogramowania firm trzecich. Na razie są to jednak tylko zapowiedzi i nie wiadomo kiedy dokładnie można się spodziewać nowej funkcjonalności.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Uhum, łatwe... (autor: Kenjiro | data: 9/08/19 | godz.: 08:42)
    Jeśli system wstaje, to możesz przywrócić ustawienia fabryczne. Jeśli nie wstaje, to tylko pełna reinstalka z płyty/pendrive pozostaje, bo z menu ratunkowego, w swojej genialności, wywalili wszystko co mogłoby uratować system po głębszej awarii.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.