Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 12 sierpnia 2019 
    

SK Hynix prezentuje najszybsze na rynku pamięci HBM2E


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 10:07
(1)
SK Hynix poinformował o opracowaniu i rozpoczęciu przygotowania do produkcji pamięci HBM2E najnowszej generacji, które są obecnie także najszybsze na rynku i szybsze niż moduły o nazwie kodowej Flashbolt oferowane przez Samsunga. Nowe stosy HBM2 mają pojemność 16 GB i oferują przepustowość 3,6 Gbps na pin przy napięciu zasilania 1,2V (taktowanie 1800 MHz). Oznacza to, że użycie dwóch takich kostek na karcie graficznej zapewni pojemność 32 GB i przepustowosć 920 GB/s.

Dla porównania pierwsza generacja pamięci HBM2 stosowana w kartach Radeon Vega i Radeon VII miała pojemność 4GB lub 8GB i przepustowość 1,8 Gbps (modele SK Hynix), lub 2,0 Gbps w przypadku kości Samsunga. To świadczy o dość dużym postępie w rozwoju pamięci HBM2 poczynionym przez ich producentów.

Nowe pamięci SK Hynix poza kartami graficznymi mają być stosowane w superkomputerach i rozwiązaniach z zakresu sztucznej inteligencji.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. HBMx (autor: pwil2 | data: 12/08/19 | godz.: 13:54)
    Szkoda, że koszta HBMx są tak wysokie, bo takie 16GB@460GB/s by można było zastosować jako współdzielony RAM dla APU do wydajnych urządzeń przenośnych lub nowych konsol.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.