Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 12 sierpnia 2019 
    

AMD zaaktualizowało opisy procesorów Ryzen 3. generacji


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 09:51
(4)
Po premierze procesorów Ryzen 3. generacji szybko narosły kontrowersje dotyczące częstotliwości pracy w trybie Boost. Pomimo, że same procesory są dość udane, to ich potencjał podkręcania zdecydowanie rozczarował, a co więcej, niektórzy użytkownicy zaczeli skarżyć się, że reklamowane przez AMD częstotliwości pracy w trybie Boost nie są osiągane lub pojawiają się bardzo rzadko. AMD oprócz badania problemu w postaci przygotowywania nowych wersji mikrokodu AGESa postanowiło także zaktualizować na swoich stronach opis procesorów Ryzen 3. generacji, dodając wjaśnienie przy taktowaniu "Max Boost".

W zamieszczonym przypisie producent informuje, że "Max Boost" to "maksymalna częstotliwość pracy jednego rdzenia, osiągalna podczas pracy w warunkach nominalnych".
Niestety zabrakło jednak wyjaśnienia, jakie wartości konkretnych czynników powodują wystąpienie warunków nominalnych

Jak wiadomo mechanizm turbo stosowany przez AMD jest dość złożony, i dobiera częstotliwości taktowania CPU na podstawie wielu kryteriów, m.in takich jak temperatura w sensorach zintegrowanych w CPU, pobór energii, limit mocy, czy też limity płyty głównej. W przypadku jeśli jeden z parametrów przekracza przyjęte wartości, taktowanie jest obniżane.

Problem z uzyskiwaniem zegarów "Max Boost" przez część procesorów może być więc złożony, i wynikać np. z za wysokiej temperatury lub zbyt ekonomicznej konstrukcji niektórych płyt głównych, co swoim konkurentom zarzucił niedawno ASUS. Tak czy inaczej należy liczyć na to, że problemy zostaną rozpoznane i wyeliminowane.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. fajne jaja (autor: Mario2k | data: 12/08/19 | godz.: 11:58)
  Ci co kupili jako pierwsi zostali darmowymi ruchanymi Beta-testerami. AMD od zawsze żyłowało takty cpu jak u Intela bez problemu prawie każdy CPU szło podkręcić 100-200 MHz to AMD sprzedaje już podkręcone do granic możliwosci proce.

 2. @01 (autor: GULIwer | data: 12/08/19 | godz.: 12:09)
  no szczególnie te non-K szło podkręcać ;)

 3. @1. (autor: jaross | data: 12/08/19 | godz.: 12:10)
  O widać d...a piecze!

 4. Mario2k (autor: Markizy | data: 12/08/19 | godz.: 12:49)
  gdyby żyłowali takty to by mieli pobór energii jak za czasów FX. A tak to całkiem nieźle się prezentują. Osiąganie zegarów boost można było przewidywać że będzie dotyczyć głównie jednego rdzenia przez jakiś czas (krótki), tylko większość sprawdza zegary przy użyciu wygrzewaczy PCtów wiec ich nigdy w takiej sytuacji zobaczyć ich nie mogli.

  Ale to wynik polityki intela który namieszał swojego czasu z zegarami u siebie gdzie pomimo że zegar nominowany dla 4rdzeni był 3.3GHz to i tak działy na 3,4 czy 3,5GHz przy turbo na 3,6/3.7GHz.

  Patrząc na premierę zen 3000 i radeon 5000 widać że ustawili najwyższe opłacalny perf/W dla swoich układów. A reszta to właściwości procesu i jakości układów.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.