Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 9 września 2019 
    

Bitcoin - pieniądz przyszłości?


Autor: materiały partnera | 05:24
(21)
Bitcoin jest pierwszą kryptowalutą na świecie, która dziś nieustannie wiedzie prym wśród wszystkich wirtualnych walut. Jej historia rozpoczyna się w 2009 roku - wtedy to osoba lub grupa osób o pseudonimie Satoshi Nakamoto pokazała ją całemu wirtualnemu światu. Protokół waluty został uruchomiony 3 stycznia 2009 roku - działa on do dnia dzisiejszego. Wyróżnia go najwyższa moc obliczeniowa (z angielskiego hash rate) wśród wszystkich walut cyfrowych. Eksperci rynku kryptowalutowego zwracają uwagę na fakt, iż Bitcoin jest najbezpieczniejszą kryptowalutą ze wszystkich funkcjonujących na świecie. To powoduje, że jego popularność nieustannie wzrasta.

Po raz pierwszy bardzo głośno o Bitcoinie zrobiło się w 2013 roku - wówczas w okresie 12 miesięcy cena Bitcoina wzrosła z 14 dolarów do 1200 dolarów! W tamtym okresie za jeden Bitcoin był wart więcej niż uncja złota. Jeden Bitcoin składa się ze 100 000 000 satoshi'ów. System Bitcoin funkcjonuje w oparciu o zupełnie inne zasady aniżeli tradycyjne waluty, dla których priorytetem jest wysoki poziom zaufania do emitenta. Kryptowalutę oparto na technoogii blockchain.

Pierwsza kryptowaluta na świecie cały czas ma ogromne powodzenie wśród osób inwestujących na tym rynku. Wiele osób zastanawia się, z czego wynika tak duża popularność bitmonety. Trzeba przyznać, że przyczynia się do tego chociażby fakt, iż Bitcoin coraz częściej jest akceptowaną formą płatności w hotelach, restauracjach oraz wielu innych punktach usługowych. Przed Bitcoinem jest jednak jeszcze długa droga do tego, by zyskał on takie samo zaufanie w społeczeństwie jak klasyczne waluty narodowe.Jak realizować transakcje bitcoinem?Realizowanie transakcji przy użyciu bitcoinów przeprowadza się zgodnie z kilkoma ważnymi zasadami. Do autoryzacji wykorzystywane są prywatne klucze kryptograficzne. Trzeba je zapisywać na urządzeniach takich jak:

• portfel sprzętowy,
• komputer osobisty - musi być na nim pobrane specjalne oprogramowanie,
• smartfon z wbudowaną dedykowaną aplikacją.

Gdy użyjemy którejkolwiek z wyżej wymienionych metod, możemy wysłać Bitcoiny w trybie natychmiastowym do dowolnego użytkownika sieci Bitcoin na jego adres. Warto wiedzieć, że podczas realizowania takich transakcji nie mają żadnego znaczenia odległości geograficzne - środki każdorazowo trafiają do danego użytkownika w trybie natychmiastowym. Wszystkie transakcje są przechowywane w zdecentralizowanej bazie danych. Rozprowadza się ją między węzłami sieci peer-to-peer. Daje ona gwarancję bezpieczeństwa dla obu stron transakcji - nie ma ryzyka, że osoba, która wydaje Bitcoiny, nie będzie ich posiadała w momencie finalizacji sprzedaży. Transfery Bitcoinów między rachunkami publicznymi odbywają się za pośrednictwem kryptografii klucza publicznego. Wszystkie transakcje są publiczne i przechowywane w rozproszonej bazie danych.

Właściciele kryptowaluty opracowali również rozwiązanie, którego celem jest wyeliminowanie zjawiska podwójnego wydawania - polega ono na tym, że sieć implementuje rozproszony serwer czasowy poprzez użycie koncepcji łańcuchowych dowodów matematycznych przeprowadzonych działań. Historię wszystkich transakcji przechowuje się w bazie danych. W celu ograniczenia rozmiaru magazynu, stosuje się drzewa funkcji skrótu. Pierwsza kryptowaluta na świecie cały czas nie ma konkurencji, ponieważ wyróżnia się wysokim poziomem zdolności do przechowywania wartości (z angielskiego store of value).
Bitcoiny oraz wszystkie inne kryptowaluty można również kupować i sprzedawać za pośrednictwem kryptobotów. Są to innowacyjne platformy, dzięki którym cały proces transakcji zostaje zautomatyzowany oraz uproszczony do minimum. Kupujący oraz sprzedający mogą zaoszczędzić w ten sposób mnóstwo czasu. Jeden z przykładowych kryptobotów, Bitcoin Billionaire, opinie wśród osób obeznanych na rynku kryptowalut ma całkiem dobre.

Skąd bierze się popularność Bitcoina?Coraz większą popularność Bitcoina można zauważyć gołym okiem. Coraz większa liczba sklepów i punktów usługowych akceptuje realizowanie płatności przy użyciu Bitmonety. Od pewnego czasu funkcjonują nawet firmy, które specjalizują się w doradzaniu przedsiębiorcom chcącym wdrożyć płatności Bitcoinem. Popularność Bitcoina wynika z kilku przyczyn. Jedną z nich jest między innymi wysoki poziom bezpieczeństwa realizowanych transakcji.

Niektórzy sądzą nawet, iż jest on o wiele lepszy niż klasyczne środki płatnicze. Technologią zastosowaną do zabezpieczania transakcji z użyciem Bitcoinów interesuje się coraz więcej poważnych instytucji - dostrzegają one ogromny potencjał Bitcoina. Największym uznaniem cieszy się technologia blockchain - doceniają ją przede wszystkim banki oraz rozmaite instytucje finansowe. Dzięki tej technologii będą mogły usprawnić ewidencję oraz poprawić jakość świadczonych przez siebie usług. Eksperci przewidują, że popularność Bitcoina oraz wszystkich innych kryptowalut w kolejnych latach będzie daje rosła. Czy są to pieniądze przyszłości? Tego przekonamy się za kilkanaście lat.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. bitcoin (autor: piwo1 | data: 9/09/19 | godz.: 06:28)
  pieniadz tych ktorzy w niego zainwestowali

 2. no ok, prywatne klucze kryptograficzne, (autor: Qjanusz | data: 9/09/19 | godz.: 09:19)
  wysoki poziom bezpieczeństwa realizowanych transakcji, portfele sprzętowe itd...

  ale w czym tak na prawdę jest lepszy Bitcoin od klasycznych przelewów w różnych walutach? Tak dla normalnego człowieka, dla którego tragedią nie jest pozostawienie śladu transakcji na koncie bankowym.

  Jak można pisać o bezpieczeństwie zgromadzonego kapitału, skoro dopuszczalne są takie sytuacje?
  https://www.tvp.info/...ow-dolarow-zabral-do-grobu


 3. bitcoin to (autor: Wedrowiec | data: 9/09/19 | godz.: 10:14)
  jedno wielkie marnotrawstwo energii i generowanie zanieczyszczeń. Jak generalnie mam w 4 literach całe te ekooszołomstwo tak tutaj uważam że ktoś powinien tego g*wna zabronić. Działa to na zasadzie wytnę 50 hektarów lasu, usypię na kupę, spalę sobie po prostu pod gołym niebem a jakiś oszołom z systemu przyniesie papierek na którym jest napisane że za to spalenie drewna dostaję 1 trucikoina. Do tego sprowadza się to kasyno.

 4. Ja tu widzę (autor: Mario2k | data: 9/09/19 | godz.: 10:21)
  Niezły hejt na coś czego ludziska powyżej na pewno nie czają jak należy.
  Kryptowaluty to próba oderwania finansów od światowej potęgi jaką jest Bank'sterka.
  Ciągle jesteśmy w fazie dojrzewania wieku dziecięcym kryptowalut nie można ich negować tylko należy obserwować.
  Do tego można na nich grać bez ogromnego kapitału i może to robić przysłowiowy Kowalski niech ten sam obywatel spróbuje zagrać na giełdzie to życzę powodzenia.


 5. Mario2K (autor: Wedrowiec | data: 9/09/19 | godz.: 10:46)
  do kasyna możesz iść ze stówą w kieszeni, wpuszczą Cię. I możesz obserwować przy grze w pokera.
  Założenia krypto może i były słuszne ale sprowadziło się to do kasyna i gigantycznego marnotrawstwa energii.


 6. @Mario2k - ja osobiście nie hejtuję (autor: Qjanusz | data: 9/09/19 | godz.: 11:04)
  obserwuję to zjawisko praktycznie od samego początku i do tej pory nie wiedzę z tego żadnego pożytku. Pytam więc grzecznie.
  Próba oderwania finansów od światowej potęgi jaką jest Bank'sterka. Na rzecz kogo? Na rzecz innego rodzaju banksterki działającej bez żadnego nadzoru? Banksterki, która legalnie może sobie "umrzeć" i zawinąć przechowywane środki innych ludzi? Trochę tak z deszczu po d rynnę...

  Żeby nie było... pobawiłem się swego czasu w kopanie na bardzo małą skalę, do tego kilka płatności dla spróbowania, w tym również z wykorzystaniem dostępnego dla każdego Revoluta. I co? I dalej nie wiem w czym jest to lepsze od klasycznych rozwiązań dla legalnie działającego człowieka.


 7. Qjanusz (autor: Mario2k | data: 9/09/19 | godz.: 11:10)
  Po części muszę się z tobą zgodzić ale tak jak pisałem kryptowaluty są dopiero w wieku dziecięcym poczekamy kilka lat może się coś z tego wylęgnie.

  Dodam że kiedyś kopałem BTC na kartach radeon 5870 potem LTC na tym samym sprzęcie dziś jeszcze kopie kilkunastoma kartami gtx 1060 ETH przy cenie prądu 38groszy za kWh wychodzi zysk na kilka piw miesięcznie przy obecnym kursie ;)

  Obserwujmy nie negujmy tak samo jak tęczowych obserwować nie hejtować ;)


 8. @4. (autor: rmarcin | data: 9/09/19 | godz.: 11:52)
  Nie masz pojęcia czym jest pieniądz i do czego służy.

 9. @Mario2k (autor: Qjanusz | data: 9/09/19 | godz.: 12:11)
  Trzymasz jeszcze kopareczkę?
  Prawdziwy twardziel! Mam nadzieję że nie delektujesz się chmielem w kopalni ;-)

  Co do kryptowalut, to fejsik ostatnio coś tam pisał o własnym systemie (nie wiem po co mu to), oraz Argentyna. W tym ostatnim przynajmniej dla ichnych firemek jest to dużo lepsze rozwiązanie, niż rodzime, nic nie warte peso. Jedno jest pewne. Temat nie umrze, ale czy będzie bardziej popularny? Pożyjemy zobaczymy...


 10. BTC to scam (autor: power | data: 9/09/19 | godz.: 13:29)
  Kryptoshity to jest scam, zeby wyciagnac prawdziwa kase od naiwniakow, ewentualnie sa one uzywane jako srodek do robienia przekretow.

  Obecne kryptoshity nie maja racji bytu, bo nasze srodki nie sa chronione, latwo jest je utracic i maja olbrzymie zmiany ceny.
  W przyszlosci z pewnoscia beda w uzyciu kryptowaluty, ale nie to beda to obecne kryptoshity bedace rajem dla scammerow i przestepcow.


 11. Do Redakcji (autor: power | data: 9/09/19 | godz.: 13:35)
  Czy mozecie wyraznie napisac pod artykulem kto jest sponsorem reklamy?
  W zadnym z waszych materialow sponsorowanych nie ma jasnej informacji, kto sponsorowal artykul, tylko ukryte sa jakies tajemnicze linki.


 12. @3. (autor: Mariosti | data: 9/09/19 | godz.: 14:02)
  To o czym piszesz to nie jest w żaden sposób wymóg bitcoina, to jest efekt pazerności ludzi którzy inwestują w koparki.
  Docelowo jak BTC dojdzie za te 2-3 lata do 100% emisji i źródłem dochodu zostaną tylko prowizje od transakcji to myślę że sytuacja się unormuje i większość koparek będzie zlikwidowanych.

  BTC będzie z powodzeniem funkcjonowało nawet z 0,1% mocy obliczeniowej obecnie dostępnej w sieci i poprzez samoregulację "stopnia trudności" hashowania takie 0,1% sieci będzie w stanie potwierdzać transakcje z podobną częstotliwością co obecnie.


 13. @ Wedrowiec (autor: Hitman | data: 9/09/19 | godz.: 17:16)
  takie samo marnotrawstwo powoduje porno biznes, głupie gierki, yt, facebook czy instagram itp. Każdą technologię można użyć dobrze lub źle a dzięki btc mamy blockchain a to jest duża rewolucja o czym nie wiesz zapewne. Nikt nie jest zaś wstanie ogarnąć ile zasobów pochłonęły wyścigi zbrojeń, broń biologiczna, chemiczna czy badania naukowe z prześmiewczego cyklu "amerykańscy naukowcy" Obowiązujące przepisy i prawo to też przykład marnowania zasobów i czasu.

 14. @13 bzdura (autor: Wedrowiec | data: 9/09/19 | godz.: 17:28)
  na tej zasadzie można powiedzieć że nie ma różnicy między oglądaniem porno a wizytą w muzeum.
  Jest coś takiego jak usługi. Gdzie nie wytwarzasz często nic fizycznego. Ale daje to korzyść niematerialną, ze sfery powiedzmy psychicznej.
  Bitcoin póki co to jest kasyno tyle że w tym kasynie oświetla się salę tymi papierkami z napisem trucikoin. Tak jak w kasynie ktoś wygra, ktoś przegra, wypierze się przy okazji mnóstwo lewej kasy. Ale w normalnym kasynie nikt nie będzie świecił zamiast żarówką - ogniskiem gdzie dorzuca się studolarówki. Bo za studolarówkę możesz fizycznie iść i kupić np. obiad dla trzech osób albo krzesło. A bitcoin to celowe nieodwracalne zniszczenie czegoś co posiada wartość tylko po to żeby wyprodukować świstek z napisem. Wyobraź sobie że wujek sam idzie do rolnika i mówi: dostaniesz sto dolarów za tą świnię pod warunkiem że ją zabijesz i spalisz, nie wolno ci jej zjeść. Albo dostaniesz tysiąc baksów - ale musisz spalić te pole kukurydzy.


 15. i jeszcze @14 (autor: Wedrowiec | data: 9/09/19 | godz.: 17:30)
  co do fantastycznej technologii o której nie wiem i o której trąbią od lat miłośnicy kasyna - przez tyle lat w dyskusjach nikt nigdy nie był w stanie podać realnego działającego wykorzystania całego blockchain. Od lat p**nie jakie to ma możliwości i jak kiedyś uratuje świat. I co? I nic.

 16. BTC (autor: pwil2 | data: 9/09/19 | godz.: 18:08)
  W Stanach sklepy wprowadzały płatności w BTC z nadzieją na mniejsze koszty obsługi płatności w porównaniu z nawet 3% dla KK. Kurs jednak był zbyt zmienny, a z czasem podobnie jak u nas pewnie koszta te spadły znacznie.

 17. Nie wiem nie znam się czytałem (autor: Wedrowiec | data: 9/09/19 | godz.: 18:48)
  że steam się wycofał z płatności BTC ponieważ w pewnym momencie prowizja przewyższała koszt gry :D

  https://antyweb.pl/steam-porzuca-bitcoin/


 18. @ Wedrowiec (autor: Hitman | data: 9/09/19 | godz.: 19:19)
  Masz tu listę wykorzystania blockchaina: https://www.forbes.pl/...ologi-blockchaini/thsp0mr
  To jest przełom i coś nowego na dużo większą skalę niż choćby grafen, który jest bardzo przereklamowany a na skalę przemysłową niestety niewykorzystany póki co..
  Sorry ale dopatrywania się dobrych stron porno przypomina pisanie elaboratów o płaskiej ziemi - masa energii psu w dupę.
  i nie przekonasz mnie o wartości psychicznej czy jakiejkolwiek innej mającej uzasadnienie dla marnowanych z tego tytułu zasobów wszelkiego typu.
  Bitcoin ma wartość czy Ci się to podoba czy nie i zamienisz go obecnie na sto setek z pocałowaniem ręki - trud wydobycia i skończona ilość powoduje, że ma cenę a ten Twój dolar ma wartość co bilety narodowego banku polskiego kiedyś w Polsce -przyjdzie chwila i nima - niejedna waluta marnie skończyła i czy chcesz tego czy nie dolar traci na wartości - Chińczycy nad tym mocno główkują.
 19. zalatuje betonem (autor: Mario2k | data: 9/09/19 | godz.: 19:43)
  Betonem twardym konserwatywnym nie do skruszenia.

 20. Spoko z linka wynika (autor: Wedrowiec | data: 9/09/19 | godz.: 19:52)
  że BTC to kit, ileś firm zaś chce się załapać na hype związany z określeniem blockchain i w sumie może w niedalekiej przyszłości coś na tej podstawie zacznie działać. Tylko zastosowania tam podane w sumie można to i dziś zrobić bez tego hype.

  A co do wartości BTC - popatrz na wykresy, dziś masz wartość stada świń, jutro masz na plasterek boczku, rzeczywiście wartościowa "waluta", użyłeś bardzo dobrego porównania, banknoty jak coś przynajmniej miały wartość makulatury lub rozpałki do ogniska, monety wartość złomu.


 21. @20. (autor: Mariosti | data: 10/09/19 | godz.: 11:44)
  Spójrz sobie na kurs USD/PLN.
  15.9.14 3,24
  9.3.15 3,94
  11.5.15 3,52
  18.1.16 4,13
  4.4.16 3,76
  12.12.16 4,21
  22.1.18 3,32
  2.7.18 3,70

  A w tym roku konsekwentnie spada wartość złotówki do dolara dzięki geniuszom od niszczenia gospodarki.

  Skala czasu trochę rozciągnięta, ale żeby nazwać taką złotówkę stabilną walutą to trzeba mieć nierówno pod sufitem. A jest to przykład podany z premedytacją bo PLN jest w gronie w średnio stabilnych walut na świecie. Są waluty o bez porównania większej zmienności.


  BTC dlatego tak bardzo boli bankowców bo nie dość że nie mają nad nim żadnej kontroli to na dodatek jest walutą deflacyjną, czyli przeczy prawidłom rynku inflacyjnego gdzie każdy błąd głupiego rządu można zakamuflować dodrukiem pieniędzy i jednocześnie w takim systemie banki komercyjne mogą mieć legalne pozwolenie na kreację pieniądza kredytowanego i tak też się dzieje.


  W związku z tym banksterzy nie mogą znieść faktu iż w długim horyzoncie czasowym co by się nie działo to BTC będzie rosnąć właśnie z tego jednego powodu - że nie ma dodruku BTC (poza bardzo limitowanymi nagrodami za "kopanie" ale te stanowią już malutki ułamek BTC na rynku, a dodatkowo za ~2-3 lata skończą się i one).


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.