Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 9 września 2019 
    

Apple ma za złe Google’owi sposób w jaki ten informuje o błędach w iOS


Autor: Wedelek | 05:01
(1)
Kilka dni temu Google ogłosił, że w ramach projektu Zero badaczom udało się odkryć kilka luk bezpieczeństwa w systemie iOS, z których korzystały odpowiednio spreparowane strony, kradnąc tym samym dane osób na nie wchodzących. Proceder trwał ponoć dwa lata, a zagrożone były urządzenia z systemami od iOS 10 do 12 włącznie. Nagłośnienie całej sprawy nie spodobało się firmie Apple, która twierdzi, że zagrożenie nie było aż tak duże, bo hakerzy świadomi błędów w oprogramowaniu atakowali tylko wybrane cele, a wszystkie podatności zostały załatane niezwłocznie po ich wykryciu.

Producent z Cupertino zarzuca Google, że ten specjalnie wyolbrzymia odkryte luki używając ich jako oręża w walce z konkurencją. Cóż, to w zasadzie truizm, ale sam fakt, że włodarze Apple tak stanowczo zareagowali na raport grupy Thread Analysis oznacza, że działania Google na tym polu są bardzo skuteczne. Nie ma się zresztą co dziwić. W końcu Apple od lat buduje nimb firmy szczególnie dbającej o bezpieczeństwo i prywatność swoich użytkowników, zachwalając przy tym zalety zamkniętego ekosystemu. Niestety dla nich błędy się zdarzają i dotyczy to również iOSa oraz macOSa.

Swoją drogą bardzo szybko okazało się, że nie tylko urządzenia Apple były podatne na kradzież danych za pomocą odpowiednio spreparowanych stron. Hakerzy równie dobrze radzili sobie z pozyskiwaniem danych z odwiedzających ich witrynę za pośrednictwem komputerów z Windowsem i smartfone’ów z Androidem, ale ponieważ te nie są uznawane za Uber bezpieczne, więc skandal je ominął. Forbes twierdzi, że część analityków dopatruje się źródła zgryzoty dla amerykańskich korporacji w hakerach opłacanych przez chiński rząd.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. spadająca sprzedaż urządzeń z iOS , (autor: Qjanusz | data: 9/09/19 | godz.: 09:25)
    to nie kwestia błędów znalezionych przez projekt Zero

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.