Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 9 września 2019 
    

Do sieci trafiła baza danych zawierająca poufne dane użytkowników Facebooka


Autor: Wedelek | źródło: Myce | 05:30
Pod koniec ubiegłego tygodnia w sieci pojawiła się baza danych zawierająca dane wrażliwe setek milionów użytkowników portalu Facebook. Na razie wszystko wskazuje na to, że jest to wynik wycieku danych o których w przeszłości informowaliśmy, co mimo wszystko jest dobrą wiadomością. Znacznie gorszą jest natomiast zawartość samej bazy, która oprócz ID i nazwy użytkownika zawiera też numery telefonów przypisanych do konta, które dla hakerów są bardzo cenne. Przy ich pomocy można na przykład próbować zresetować hasło w innym serwisie z którego korzysta użytkownik korzystając z metody znanej jako SIM-swapping.

Sanyam Jain - człowiek który jako pierwszy dotarł do wykradzionych danych twierdzi, że wśród opublikowanych rekordów udało mu się znaleźć kilka należących do znanych osobistości, w tym do medialnych celebrytów. W sumie cała baza zawiera około 419 milionów rekordów, ale wiele z nich jest zduplikowana. Ostatecznie więc liczba poszkodowanych jest znacznie mniejsza i obejmuje około 133 miliony obywateli USA, 18 milionów mieszkańców Wysp Brytyjskich i 50 milionów Wietnamczyków.

Aktualnie dostęp do opisywanych rekordów został zablokowany, ale to niestety nie rozwiązuje problemu.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.