Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 9 września 2019 
    

Wybieramy laptopa do gier - na co warto zwrócić uwagę?


Autor: materiały partnera | 05:57
Za czasów dominacji komputerów stacjonarnych gracze zwykle nawet nie rozważali zakupu laptopa. Dzisiaj jednak te mobilne urządzenia pod względem parametrów technicznych rzadko ustępują swoim stacjonarnym odpowiednikom. Dlatego też gracze coraz częściej się na nie decydują, doceniając wiele zalet, których pozbawiony jest klasyczny PC. Dlaczego laptop dla gracza to dobry pomysł i jakie powinien on spełniać wymagania?

Zastanów się, w co i jak grasz

Pod pojęciem gier komputerowych kryje się ogromna różnorodność, którą należy uwzględnić, wybierając laptopa. Rzecz w tym, iż np. proste gry online o przeciętnej grafice mają zdecydowanie mniejsze wymagania sprzętowe od najnowszych tytułów wymagających instalacji na dysku.

W przypadku gier internetowych często wystarczy przeciętny laptop za nie więcej niż 2500 zł, choć warto zaznaczyć, że również niektóre tytuły dostępne online mają wyższe wymagania.

Przed zakupem laptopa warto również określić planowaną częstotliwość użytkowania sprzętu. Nie jest tajemnicą, że im częściej i intensywniej urządzenie jest eksploatowane, tym szybciej ulega uszkodzeniom czy też zwyczajnemu zużyciu.

Tak więc regularny gracz, który uruchamia wymagające tytuły każdego dnia na co najmniej kilka godzin, powinien wybrać komputer z najwyższej jakości podzespołami, które zniosą intensywną eksploatację. Warto zwrócić uwagę na pewne podstawowe elementy, które często są pomijane: klawiatura, wiatrak, zawiasy – to te części decydują, jak długo będziemy mogli użytkować nasz laptop.

Parametry laptopa dla gracza

Najnowsze tytuły gier z grafiką, dzięki której często trudno odróżnić świat gry od rzeczywistości, mają oczywiście największe wymagania względem wyposażenia komputera. Zwykle cechuje je również rozbudowana fabuła i złożoność rozgrywki, co także przyczynia się do zwiększenia wymagań. Zaliczyć tu można popularne gry sportowe, takie jak FIFA czy PES, a także gry bitewne i przygodowe, jak Battlefield czy Wiedźmin.

Do uruchomienia najnowszej odsłony każdego z wymienionych tytułów niezbędny jest nowoczesny procesor, najlepiej Intel Core i7 co najmniej szóstej generacji. Niezbędna pamięć operacyjna to przeważnie 6 GB RAM, jednak wskazane jest 8 GB RAM. Karty graficzne dedykowane graczom to przede wszystkim kolejne wersje GeForce GTX. Wymagania najnowszych tytułów spełniają również karty z serii Radeon R9.

Laptop o powyższych parametrach może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Niemniej jednak, nie każda gra jest aż tak wymagająca. Dla gracza, który wybiera mniej złożone gry, preferuje tytuły sprzed kilku lat, bądź gustuje w grach internetowych, wystarczający będzie laptop z czterordzeniowym procesorem Intel Core i5 i 4 GB RAM.

Gry online za darmo w Gamehag.com oraz na wielu innych portalach, nie wymagają również posiadania karty graficznej z najwyższej półki. Tym samym zwolennicy tego rodzaju gier nie muszą wydawać ogromnych kwot na zakup laptopa. Powinni się oni liczyć z kosztami rzędu maksimum 3500-4500 zł. Jeżeli to wciąż za dużo, warto rozważyć zakup używanego sprzętu po leasingu.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.