Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 11 września 2019 
    

Colin Penty zdradza, że kolejny Xbox będzie wyposażony w dedykowane rdzenie RT


Autor: Wedelek | źródło: GameSpot | 05:01
(2)
Dyrektor artystyczny Gears 5, The Coalition - Colin Penty udzielił niedawno wywiadu portalowi GameSpot, opowiadając czego możemy się spodziewać po nowej grze z tej serii. W trakcie prowadzonej dyskusji na temat tego, jak tytuł ten będzie wyglądać na nowym Xboxie Colin stwierdził, że jest „bardzo podekscytowany możliwościami nowego sprzętu. Posiadanie dedykowanych rdzeni RT to ogromna zmiana”. Tym samym mamy oficjalne potwierdzenie, że projekt Scarlet będzie wyposażony w dodatkowe jednostki przyspieszające kalkulację fizyki promieni światła. Identyczne możliwości będzie mieć też PlayStation 5 od Sony, a jak wiadomo APU dla obu konsol zaprojektuje firma AMD.

Zarówno produkt Microsoftu jak i Sony będzie korzystać z rdzeni x86 Zen 2 oraz GPU Navi, a skoro obie konsole dostaną też rdzenie RT, to można się spodziewać rychłej premiery Radeonów z dodatkowymi jednostkami. Tym samym w roku 2020 będziemy mieć aż trzech producentów oferujących karty z tą technologią: Nvidię, Intela i AMD.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. dyrektorzy artystyczni z reguły są medialnie podekscytowani wszystkim, (autor: Qjanusz | data: 11/09/19 | godz.: 10:33)
  co się wiąże się z ich praca.

  Podsumowując temat RT:
  Nvidia - ma, ale ciśnie się pytanie "no i...?"

  AMD - ma być w konsolach, dyrektorzy podekscytowani, ale nie wiadomo jak to będzie wykorzystane i na jakie efekty graficzne się przełoży. Obecność RT w Radeonach to RDNA2 i rozwiązanie hybrydowe: soft, niewielkie dedykowane jednostki (nie to co u nVidii), istniejące jednostki SP, a nawet chmura. Dziwne, zawiłe i nie wiadomo czego się będzie można po takim rozwiązaniu spodziewać.

  Intel - Zobaczymy w jaki sposób Xe poradzi sobie z klasycznym DX, dopiero później będzie mogło być mocowanie z RT. Z drugiej strony Larrabee / Knights Ferry już 10 lat temu generował animacje RT, więc tutaj obstawiam firma ma wiedzę i doświadczenie.


 2. Jest dużo ludzi wątpiących w konsole nowej generacji (autor: Mario1978 | data: 11/09/19 | godz.: 21:32)
  ale są to osoby nie zdające sobie sprawy z obecnych możliwości technologicznych.
  Brakuje mi testów chociażby najnowszej gry Gears of Wars 5 i każdego nowego tytułu na PC , który testowany byłby nawet z GPU RTX 2080Ti ale prockiem pokroju FX-8350 skręconym do 2.5Ghz.Wtedy byśmy zobaczyli jak pięknie na konsole są optymalizowane gry.
  Właśnie ze względu na procesor konsole nowej generacji na rok 2020 przyniosą nową jakość a bez szybkiego SSD i dużo pamięci RAM przynajmniej na poziomie 16GB byłoby to nie do osiągnięcia.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.