Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 13 września 2019 
    

USA idzie na wojnę ze scamem. Aresztowano 281 osób


Autor: Wedelek | źródło: Tech Spot | 05:11
(2)
Departament Sprawiedliwości USA przy wsparciu Departamentu Bezpieczeństwa Narodowego, Departamentu Skarbu, Służby Kontroli Pocztowej i Departamentu Stanu uderzyły w oszustów finansowych wykorzystujących tzw. scam. W ramach trwającej ponad cztery miesiące skoordynowanej akcji pod kryptonimem reWired aresztowano w sumie 281 osób oskarżonych o wykonywanie ataków typu BEC (Business Email Compromise). Chodzi o wiadomości e-mail wysyłane do pracowników firm, które miało na celu wyłudzenie od nich środków pieniężnych. Oczywiście oszuści Ci nie atakowali jedynie firm, ale to właśnie te z ich oszustw ściągnęły na nich kłopoty.

W sumie służby ujęły 74 osoby na terenie USA, 167 na terenie Nigerii, 18 w Turcji, 15 w Ghanie, i kilku we Francji, Włoszech, Japonii, Kenii, Malezji oraz Wielkiej Brytanii. reWired to odpowiedź władz na coraz częstsze przypadki scamu. Nie ma się zresztą co dziwić. Statystyki wyglądają przerażająco. Najwięcej ofiar oszustów zanotowano na Alasce - aż 21,67% mieszkańców, a pod względem strat finansowych bryluje Karolina Południowa – ponad 18 tysięcy dolarów na głowę.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Widać to jaką piękną demokrację mają w USA (autor: Mario1978 | data: 13/09/19 | godz.: 12:01)
    i od razu kojarzy mi się z Polska.Jak zwykły "szary" człowiek jest okradziony to nikt się tym nie interesuje ale gdy rusza ludzi , którzy należą do kółka wzajemnego adoractwa to już sprawa się komplikuje.Brakuje w tych czasach Robin Hoodów bo lepiej nie mieć problemu i okradać tych najmniej ważnych.

  2. Mario1978, alez pitolisz (autor: komisarz | data: 13/09/19 | godz.: 14:05)
    ale to juz pisalem wczesniej.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.