Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Czwartek 19 września 2019 
    

iPhone nie działa - napraw to sam!


Autor: materiały partnera | 17:05
Produkty firmy Apple cieszą się ogromną popularnością wśród użytkowników na całym świecie. Ich cena potrafi niektórych przyprawić o niemały zawrót głowy. Pomimo swojej marki i wysokiej ceny, iPhony nie są niezawodnymi urządzeniami. Wbrew pozorom bardzo często pojawiają się z nimi problemy. Na szczęście wiele z nich można rozwiązać samemu, bez konieczności oddawania sprzętu do serwisu. Wraz z upływem czasu i na skutek eksploatacji te innowacyjne smartfony również zaczynają się zacinać, przegrzewać i wyłączać z niewyjaśnionych przyczyn. Jak sobie wobec tego poradzić, gdy iPhone nie działa?

Dlaczego warto samodzielnie naprawiać iPhone?

W przypadku problemów z iPhone możliwe jest oddanie telefonu do naprawy w autoryzowanym serwisie lub naprawienie go samodzielnie. Pierwsza opcja wiąże się z koniecznością poniesienia niemałych kosztów. W przypadku samodzielnej naprawy można liczyć nie tylko na dużą oszczędność pieniędzy w postaci znacznie niższej kwoty, ale też na krótszy termin realizacji. Nie trzeba bowiem wysyłać telefonu do serwisu, gdzie czeka w długiej kolejce na naprawę. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest bezpieczeństwo danych. W serwisie nigdy nie wiadomo jest, co i kto robi z telefonem. Każdy może przejrzeć dane i nawet je skopiować. Ponadto samodzielna naprawa to pełna kontrola nad wymienionymi elementami. Wiemy dokładnie, jakie podzespoły są naprawiane i co wymieniamy w telefonie.

Problem z włączeniem iPhone po rozładowaniu baterii

Pierwszym z problemów użytkowników iPhone jest niewłączanie się urządzenia po rozładowaniu. Zamiast panikować czy złorzeczyć, warto podjąć się próby samodzielnego naprawienia zaistniałego stanu rzeczy.

• Pierwszym krokiem jest podłączenie smartfona do sprawnej ładowarki. Powinien pojawić się na ekranie widok baterii z czerwonym paskiem. Może nie nastąpić to od razu, ale dopiero po dłuższym czasie, gdy poziom baterii osiągnie do 5%.

• Jeśli iPhone nadal się nie włączy, to należy wykonać jego restart, przytrzymując przez kilka sekund przycisk ON/OFF (prawa lub górna krawędź).

• Gdy zwykły restart też zawiedzie, należy wykonać Hard Reset. Trzeba wyjąć baterię z telefonu, po czym przytrzymać przez 10 s przyciski HOME i ON/OFF. Muszą one być trzymane równocześnie. W przypadku modeli iPhone 7 trzeba przytrzymać przyciski ON/OFF i CISZEJ. Należy poczekać do pojawienia się białego ekranu z logo na środku, po czym puścić przyciski i czekać, do uruchomienia się smartfona.

• Jeśli twardy dysk także nie przyniesie oczekiwanych efektów, należy przywrócić iPhone do ustawień fabrycznych. W tym celu trzeba podłączyć iPhone do komputera, uruchomić program iTunes i wybrać przycisk PRZYWRÓĆ.

• W przypadku, gdy to też nie pomoże, można jeszcze podłączyć sam kabel USB d portu ładującego iPhone, po czym przytrzymać przycisk HOME/ŚCISZENIA i wtedy podłączyć drugi koniec kala USB do komputera.

Jeśli wszystkie z powyższych wskazówek zawiodą, konieczne jest skorzystanie z pomocy zewnętrznej. Nierzadko w serwisie będą w stanie rozwiązać problem w kilka minut. Częstą przyczyną tego, że iPhone się nie włącza, jest uszkodzona bateria/złącze ładowanie/układ ładowania. Zawsze można też skorzystać z opcji naprawy wysyłkowej, wystarczy wypełnić stosowny formularz i kurier przyjedzie po odbiór urządzenia.

Samodzielna wymiana baterii iphone - zestaw

Niedziałający aparat w iPhone

iPhony wyposażone są w wysokiej klasy aparaty fotograficzne, ale nadal mogą pojawić się z nimi problemy na przestrzeni czasu. Aparat może zacząć robić rozmazane zdjęcia lub przestać w ogóle działać. Przed udaniem się do serwisu, warto sprawdzić samemu kilka rzeczy. Może się okazać, że jakiś czynnik zewnętrzny jest źródłem problemu i po jego usunięciu, wszystko wróci do normy.

• Problemem źle działającego aparatu w iPhone może być etui lub folia, które powodują problem ze stabilizację obrazu (autofocusem).

• Za nieostrość zdjęć mogą odpowiadać zabrudzenia w zewnętrznej części aparatu, który należy usunąć przy pomocy ścierki z mikrofibry. W przypadku zabrudzeń po drugiej warstwie szkła należy odwiedzić serwis zajmujący się naprawą aparatu iPhone.

• Zła jakość zdjęć może wynikać z zarysowania lub pęknięcia obiektywu, co wymaga pomocy zewnętrznej. W punkcie stacjonarnym od ręki wymienią szkło tylnej kamery czy całą kamerę iPhone.

• W przypadku robinia czarnych zdjęć przez iPhone’a należy zresetować urządzenie.

Samodzielna wymiana baterii iPhone

Jeśli praca iPhone wyraźnie się skróciła na jednym ładowaniu baterii lub pasek naładowania przestaje dochodzić do maksymalnej wartości nawet przy wielu godzinach ładowania, czas najwyższy pomyśleć nad wymianą baterii. Nie jest to jednak proste, ale możliwe do wykonania w domowym zaciszu. Potrzebny będzie konkretny zestaw naprawczy, dostosowany do posiadanego modelu iPhone’a. Oprócz baterii w takim zestawie znajdują się wszystkie niezbędne narzędzia do przeprowadzenia samodzielnej wymiany wraz z ilustrowaną instrukcją.

• Pierwszym krokiem jest rozebranie telefonu przy pomocy specjalnego śrubokręta z czarną nasadką. Należy odkręcić pentalobe, po czym zrobić szczelinę pomiędzy ekranem a obudową urządzenia przy pomocy przyssawki i żyletki.

• Następnym krokiem jest powolne podniesienie ekranu przy pomocy niebieskiego otwieraka, aż obudowa się całkowicie otworzy. Przyssawka musi cały czas być przymocowana w tym czasie.

• Po otwarciu obudowy telefonu można odkręcić i rozłączyć wszystkie taśmy, które łączą baterią z płytą główną.

• Po wymianie baterii trzeba ją skalibrować, ładując ją do poziomu maksymalnego i jeszcze przez dodatkowe dwie godziny. Następnie bateria musi zostać całkowicie rozładowana, aż telefon sam się wyłączy, po czym należy ponownie naładować go do maksymalnej wartości.

Wymiana szybki iPhone

Kluczowym elementem w iPhone jest szybka, która niestety nierzadko ulega pęknięciu w wyniku upadku. Nie dość, że źle to wygląda, to jeszcze utrudnia korzystanie ze smartfona. Można ją wymienić samodzielnie z zestawem naprawczym. Cały proces otwierania telefonu wygląda tak samo, jak przy wymianie baterii. Z tą różnicą, że na koniec trzeba odłączyć od płyty głównej cały ekran. W zestawie naprawczym znajdują się wszystkie podzespoły i jedyne co trzeba zrobić, to podmienić w nich przycisk HOME na nowy ekran.

Wymiana wyświetlacza iphone 6 - zobacz zestaw

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.