Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 25 września 2019 
    

Automatyzacja księgowości - ułatwienie funkcjonowania dużych i małych firm


Autor: materiały partnera | 05:10
(1)
Proces automatyzacji obejmuje coraz więcej dziedzin i branż. Jedną z nich jest księgowość. Na czym konkretnie polega automatyzacja księgowości? Jakie są wynikające z niej korzyści? Dowiedz się z naszego artykułu.

Automatyzacja procesów księgowych - nie tylko dla dużych firmJeszcze nie tak dawno temu na systemy do automatyzacji księgowości mogły pozwolić sobie jedynie duże przedsiębiorstwa, dysponujące sporymi budżetami. Obecnie sytuacja się zmienia. Aktualnie usługi tego rodzaju zaczynają być dostępne również dla firm niewielkich, w tym również mikroprzedsiębiorstw. Niższe ceny powodują, że na procesy automatyzacji w księgowości może sobie pozwolić większa liczba podmiotów.

Zalety automatyzacji księgowościSkorzystanie z profesjonalnych programów do automatyzacji działań księgowych, takich jak Systim.pl, wiąże się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim znacząco usprawnia pracę przedsiębiorstwa. Pozwala zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu, a przez to także środków, które należałoby przeznaczyć na rutynowe działania na niemal identycznej dokumentacji.

Wspomniany program Systim zawiera moduł księgowości, który może być z powodzeniem stosowany w dowolnej wielkości firmach, zarówno niewielkich, opartych na Książce przychodów i rozchodów, jak też większych, które działają w oparciu o tzw. pełną księgowość. W korzystnej cenie przedsiębiorca otrzymuje więc dostęp do oprogramowania, który obejmuje całą działalność firmy i znacząco ułatwia jej codzienne funkcjonowanie. A jakie funkcjonalności zapewnia? System przede wszystkim od razu po wystawieniu automatycznie księguje faktury. Nie ma więc potrzeby drukowania faktur i ich przepisywania do innego księgowego programu. Pozwala także na wprowadzanie dokumentacji kosztowej wedle ustalonych wzorców, takich jak np. wprowadzenie zakupu materiałów handlowych, wyposażenia, środków trwałych czy zakupionego pojazdu. Co miesiąc system automatycznie nalicza potem amortyzację oraz dokonuje jej zaksięgowania. Podobnie dzieje się z innymi kosztami, np. tymi, które wynikają z rozliczeń międzyokresowych. System samodzielnie rozlicza podatki, zaliczki, uzupełnia deklaracje podatkowe, informuje o zbliżających się kadrowo-księgowych zadaniach.

Wymienione wyżej zalety nie są jedynymi cechującymi dobre programy do automatyzacji księgowości. Ze względu na swe liczne możliwości, oprogramowanie tego rodzaju stanowi znakomitą pomoc w codziennej działalności biur księgowych czy też działów księgowych w firmach.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Podatki (autor: ppc1 | data: 3/12/21 | godz.: 00:08)
    Widziałem wiele przydatnych rozwiązań na stronie https://www.kwop.pl
    Sam ostatnio zastanawiałem się jak ogarnąć podatki w firmie i myślę, że postawie na księgowość online


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.