Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 27 września 2019 
    

Wykryto lukę w zabezpieczeniach mobilnego systemu Apple, debiut iOS 13.1.1 oraz nowe plotki o kolejnym iPhonie


Autor: Wedelek | źródło: różne | 21:08
(1)
Jeden z deweloperów aplikacji ipwndfu służącej do wykonywania tzw. jailbreaków systemów od Apple ogłosił wykrycie nowej luki bezpieczeństwa w mechanizmie SecureROM zaimplementowanym w chipach z serii od A5 do A11 włącznie. Według użytkownika Twittera, kryjącego się pod pseudonimem @axi0mX, luka ta pozwoli nie tylko zmodyfikować iOS’a, ale też ułatwi poszukiwanie błędów w oprogramowaniu firmy z Cupertino. Przy tym natura błędu sprawia, że jego wykorzystanie bez fizycznego dostępu do urządzenia (połączenie po kablu) nie jest możliwe, więc użytkownicy niezainteresowani jailbreakiem nie muszą się martwić o bezpieczeństwo swoich smartfonów.

Niestety dla Apple nie ma też możliwości zdalnej naprawy iPhone’ów i iPadów bez fizycznej ingerencji w sam sprzęt, bo umieszczony w ROMie system zabezpieczający SecureROM pozwala jedynie na odczyt danych i nie można go w żaden sposób zaktualizować bez rozebrania urządzenia.

Pozostając w temacie Apple warto nadmienić, że producent wydał właśnie nową wersję systemu iOS 13.1.1 oraz iPadOS 13.1.1. Obie poprawiają to co zepsuto w wersjach 13.1, czyli zjawisko zbyt szybkiego wyczerpywania się baterii, problemy z backupem, synchronizacją przypomnień i działaniem Siri na najnowszych modelach.

Na deser najnowszy przeciek dotyczący przyszłorocznego modelu, który ma się pozbyć notcha. Wszystkie elementy FaceID ponoć zostaną upchnięte w ramce. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. A taki był ładny... (autor: Semy | data: 30/09/19 | godz.: 15:02)
    amerykański, szkoda... xD

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.