Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Poniedziałek 30 września 2019 
    

Procesory Ryzen Threadripper 3. generacji niekompatybilne z X399?


Autor: Zbyszek | źródło: Overclock.net | 12:56
Według najnowszych ale nieoficjalnych jeszcze informacji, przygotowywane przez AMD procesory Ryzen Threadripper 3. generacji nie będą kompatybilne z dotychczasowymi płytami głównymi z gniazdem TR4 i chipsetem X399. Tak wynika z wpisu, jaki na forum Overclock.net wykonał użytkownik o nicku 1usmus, twórca narzędzia DRAM Calculator dla procesorów Ryzen. Aktulanie pracuje od nad aktualizacją tej aplikacji w celu przystosowania jej do obsługi nadchodzących Threadripperów. Jak przed każdą premierą nowych procesorów AMD, otrzymuje on on producenta pewne informacje aby odpowiednio wcześnie przygotować DRAM Calculator dla nowych procesorów.

We wpisie można odczytać m.in. że obsługa procesorów Ryzen Threadripper 3. generacji na dotychczasowych płytach była planowana, ale projekt procesorów wymagał wprowadzenia znaczących zmian w rozmieszczeniu funkcji danych pinów w podstawce TR4 . Według twórcy narzędzia DRAM Calculator, jest to spowodowane zmianami w sposobie zasilania CPU, nowym kontrolerem pamięci, oraz obsługą PCI-Express 4.0. W efekcie tego nowe Threadripper 3. generacji mają być kompatybilne wyłącznie przez płyty z chipsetami TRX40, TRX80 i WRX80.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.