Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Poniedziałek 30 września 2019 
    

12. generacja IGP Intela otrzyma 96 jednostek wykonawczych


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 13:20
(2)
Intel już od dłuższego czasu oferuje 14nm procesory oparte o architekturę Skylake, zwiększając w kolejnych seriach tylko liczbę rdzeni oraz częstotliwości taktowania. Krzemowy gigant zamierza jednak powoli wychodzić z tego marazmu, za sprawą coraz większego dopracowania 10nm litografii. Pierwszym objawem tego są 10nm laptopowe procesory Ice Lake-U, wyposażone w nowe rdzenie z architekturą Sunny Cove oraz znacznie bardziej wydajne niż dotychczas zintegrowane IGP jedenastej generacji z 64 jednostkami wykonawczymi. Znacznie więcej zmian w IGP Intel wprowadzi wraz z 12-generacją swojego GPU, które otrzyma zupełnie przebudowaną architekturę o nazwie Intel Xe, opracowywaną także z myślą o dedykowanych kartach graficznych.

Według najnowszych informacji, w przyszłych procesorach Intela zintegrowane IGP 12. generacji otrzyma 96 jednostek wykonawczych (EU), czyli o 50 procent więcej niż znajduje się w IGP 11. generacji w procesorach Ice Lake-U.

Jedynymi z przygotowywanych przez Intela nowych procesorów, o których wiadomo że będą posiadać IPG 12-generacji, są procesory o nazwie kodowej Tiger Lake-U. Procesory te zastąpią w przyszłym roku dotychczasowe 10nm CPU Ice Lake-U, i mają wykorzystywać proces 10nm+ oraz architekturę x86 Willow Cove - kolejną po wprowadzonej niedawno Sunny Cove.

Próbka takiego procesora została właśnie przetestowana w benchmarku Compubench, w którym zintegrowany IGP z 96 jednostkami wykonawczymi taktoawny zegarem do 1,1 GHz wypadł o około 40 procent lepiej, aniżeli IGP stosowane w procesorach Ice Lake-U.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Będzie to IGP lepsze od 3400G? (autor: ekspert_IT | data: 30/09/19 | godz.: 22:41)
    Obawiam się, że nie. A przecież Raja miał uzdrowić sytuację i przywrócić czasy świetności np. i740...

  2. 1)) (autor: Mario1978 | data: 30/09/19 | godz.: 23:07)
    Sama ilość jednostek świadczy , że będzie to lepsze od wszystkiego co do tej pory wydało AMD na rynek PC.
    Pytanie jakie należy sobie zadać to jak daleko AMD odskoczy z APU opartym na 7nm bo pewne jest , że Intel z tym nie ma szans.On ma szanse sporo wyprzedzić właśnie takiego R5 3400G a potrzebował by skoku nadświetlnego jakiego dokona AMD.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.