Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 1 października 2019 
    

TSMC pozywa GlobalFoundries o naruszenie swoich patentów


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 18:19
(3)
Pod koniec sierpnia firma GlobalFoundries wniosła pozew sądowy przeciwko TSMC, w którym zarzuciła swojemu tajwańskiemu konkurentowi naruszenie kilkastu patentów. Pozew spotkał się z ostrą reakcją ze strony TSMC. Przedstawiciele TSMC natychmiast wydali oświadczenie, w którym twierdzili, że zarzuty postawione przez GlobalFoundries są bezpodstawne, i TSMC będzie skutecznie bronić swoich praw w sądzie. W oświadczeniu TSMC stwierdziło, że od lat znajduje się wśród 10 czołowych firm na świecie, które zgłaszają najwięcej wniosków patentowych - i łącznie posiada już ponad 37 tysięcy patentów, dlatego też ma wystarczająco dużo własnych rozwiązań i nie musi stosować technik swoich konkurentów.

Władzie TSMC nie poprzestały tylko na ognistym oświadczeniu - firma poinformowała właśnie, że pozwała GlobalFoundries o naruszenie 25 swoich praw intelektualnych. Pozew został złożony 30 września w sądzie w Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Singapurze - w tym samych krajach, w których swój pozew przeciwko TSMC w sierpniu wniosło GlobalFoundries.

W pozwie TSMC oprócz zarzutu naruszenia 25 swoich patentów domaga się też od sądów oddalenia powództwa wytoczonego miesiąc wcześniej przez GlobalFoundries, argumentując to tym, że posiada własne opatentowane rozwiązania i nie stosuje patentów, których naruszenie zarzucił jej w swoim pozwie GlobalFoundries.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. pomieszane wytłumaczenie (autor: bmiluch | data: 2/10/19 | godz.: 10:04)
  "W oświadczeniu TSMC stwierdziło, że od lat znajduje się wśród 10 czołowych firm na świecie, które zgłaszają najwięcej wniosków patentowych - i łącznie posiada już ponad 37 tysięcy patentów, dlatego też ma wystarczająco dużo własnych rozwiązań i nie musi stosować technik swoich konkurentów."

  Zgodnie z typowym zachowaniem ludzi bycie bogatym nie oznacza, że nie będzie "zabierać" innym. Jest raczej przeciwnie - im więcej mam, tym większą mam ochotę na więcej.


 2. 1$$ (autor: Mario1978 | data: 2/10/19 | godz.: 15:36)
  Zrozumiałem to na swój sposób bo dolary przesłaniają ci rzeczywisty widok.Kiedyś to było nie do pomyślenia by Amerykańskie firmy były słabsze od tych z Azji a teraz są niestety inne czasy.Dobrobyt w USA się kończy więc czas na wzrosty cen w tym kraju ponieważ dyktować warunki będą największe firmy z Azji.
  GF sam się doigrał jak widać grają na rękę Intelowi.Obecne przejmowanie pracowników tej firmy przez Intela dobitnie o tym świadczy.TSMC bez problemy wygra ten proces bo oni patrząc na same zarzuty nawet nie zdają sobie sprawy jaki ta firma Azjatycka rozwinęła się w ciągu 5 lat.TSMC i Samsung to oni będą kierować rozwojem teraz i wiele firm na tym skorzysta , również Amerykańskich.


 3. oj tam (autor: pawel1207 | data: 2/10/19 | godz.: 18:12)
  dla mnie sprawa jest dziecinie prosta wsyscy chca produkowac w tsmc a nikt nie chce nawet kijem tknac globala nawet amd :D zleca produkcje w tsmc :D z drugiej strony w kontekscie konia trojanskiego nie dziwi mnie ze to robia nie dosc ze moga produkowac uklady w lepszym procesie to na dodatek moga pomoc globalowi wiec global z amd(incognito) postanowili postraszyc tsmc wprowadzic zamet a noz firmy sie przestrasza a ktos ze chce chipow z globala myslac ze sytuacja tsmc jest niestabilna i niewiadomo co bedzie z dostawami problem obecnie global ma 2 mozliwosci albo tsmc przejmnie go po kosztach co jednak dla tsmc bedzie mocno nieoplacalne :D niemniej zrobia to jesli nie beda mieli wyjscia i bedzie opcja zastopowania produkcji :) o ile faktycznie naruszyli patenty albo wtocza najciezsze dziala i global bedzie sobie powoli zdychal po procesie jesli do niego lub ugody dojdzie ogulnie o globalu mozna powiedziec tylko tyle z albo maja naprawde mocne dowody albo tonacy brzytwy sie trzyma . ogolnie dzialnia global odrzucaly juz za czasow amd teraz jest tylko gorzej amd przynajmniej wymuszalo na nich postep teraz rozwoj zastopowal co nie dziwi jesli sie wezmie pod uwage do kogo obecnie global nalezy .

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.