Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 3 października 2019 
    

Microsoft Surface Neo z dwoma ekranami, Windows 10X i hybrydowym CPU


Autor: Zbyszek | źródło: Microsoft | 17:28
Microsoft zaprezentował Surface Neo - składany tablet, przypominający swoją budową smartfona Samsung Galaxy Fold. Urządzenie jest jednak znacznie większe i przeznaczone do pełnienia funkcji komputera przenośnego, a także zamiast jednego zaginanego ekranu posiada po prostu dwa oddzielne ekrany. We wnętrzu Surface Neo znajduje się hybrydowy 10nm procesor Intel Lakefield, a całość pracuje pod kontrolą specjalnie przystosowanego systemu Windows 10X. System ma pozwalać na odpowiednie wykorzystanie możliwości dwóch ekranów, w zależności od położenia urządzenia, a także opcje przypisywania poszczególnych aplikacji do konkretnego ekranu.

Zastosowany procesor Intel Lakefield to czterowarstowa i hybrdowa konstrukcja, która na jednej z warstw posiada część CPU złożoną z jednego wydajnego rdzenia z architekturą Sunny Cove i 4 energooszczędnych rdzeni Atom opartych o architekturę Tremont oraz zintegrowany IPG 11. generacji z 64 jednostkami wykonawczymi - taki sam jak w mobilnych procesorach Ice Lake. Na niższej warstwie krzemowej znalazły się wszystkie kontrolery oraz interfejsy wejścia wyjścia, a na dwóch najwyższych warstwach ułożonych ponad CPU znajduje się zintegrowana pamięć DRAM. Dzięki takiej budowie i wysokiej integracji komponentów w CPU płyta główna z chipami Lakefield ma rozmiar kilku monet.

Jak podano Surface Neo trafi do sprzedaży dopiero w sezonie świątecznym 2020 roku, czyli za nieco ponad rok. Do tego czasu Microsoft zamierza współpracować z twórcami oprogramowania w celu zapewnienia dla urządzenia odpowiedniego wsparcia programowego.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.