Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 4 października 2019 
    

ZEN 3 bez SMT4 i z 8 rdzeniami w jednym bloku CCX?


Autor: Zbyszek | źródło: AMD | 06:09
Firma AMD zorganizowała spotkanie dla swoich partnerów biznesowych, na którym podała pierwsze oficjalne informacje na temat kolejnych generacji procesorów serwerowych EPYC - układów o nazwie kodowej Milan (architektura ZEN 3) i Geona (architektura ZEN 4). Z podanych informacji wynika, że procesory Milan powinny pojawić się w 3. kwartale przyszłego roku, będą zgodne z dotychczasową podstawką SP3 i wyposażone w do 64 rdzeni z obsługą 128 wątków. Informacje te dementują wcześniejsze przecieki, według których ZEN 3 będzie obsługiwał 4 wątki w jednym rdzeni (SMT4). Ciekawą informacją jest natomiast pojedyncza pamięć L3 dla całego 8-rdzeniowego chipletu, co sugeruje że jeden blok CCX w ZEN 3 będzie miał 8-rdzeni.

Pamięć ta może zostać dodatkowo powiększona i jej pojemność może wzrosnąć ponad 32 MB - dla porównania dotychczasowe chiplety z rdzeniami ZEN 2 zawierają 2 razy po 16 MB pamięci L3.

Kolejna generacja procesorów serwerowych o nazwie kodowej Geona pojawi się w 2021 roku, i wykorzysta architekturę ZEN 4 oraz nową podstawką SP5 i kontroler pamięci DDR5. 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.