Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 8 października 2019 
    

Samsung zamyka ostatnią fabrykę smartfonów w Chinach


Autor: Wedelek | źródło: KitGuru | 05:01
(1)
Samsung podjął decyzję o zamknięciu swojej ostatniej fabryki smartfonów zlokalizowanej w Chinach. Mowa o placówce w Huizhou, która zatrudniała 6000 pracowników i odpowiadała w 2007 roku za produkcję 63 milionów urządzeń. Rok wcześniej producent zamknął inną fabrykę w Tianjin. Powodem tej decyzji jest bardzo niska sprzedaż smartfonów na chińskim rynku spowodowana dużą konkurencją ze strony rodzimych marek (Xiaomi, Huawei, Oppo) oraz brakiem przywiązania konsumentów do południowokoreańskiej marki. Jeszcze w 2013 roku Samsung był piątym największym sprzedawcą smartfonów w Chinach, a obecnie jego udziały w rynku oscylują w okolicach 1%.

Być może na decyzję zarządu miała też wpływ wojna handlowa pomiędzy USA a Chinami, która przyczyniła się np. do zamknięcia fabryki Sony w Beijing (w naszym kraju nazywanym błędnie Pekinem) i przeniesieniu jej do Tajlandii.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. @Wedelek (autor: bmiluch | data: 8/10/19 | godz.: 11:53)
    Któregoś pięknego roku - chyba 2005, Niemcy postanowili zrewolucjonizować swoją pisownię. Pomysł był prosty - odpowiednia rada języka wyda rozporządzenie, wyda się nowe słowniki i po kilku latach wszyscy będą używać nowej ortografii itd.
    Nic z tego nie wyszło. Młodzi w wieku szkolnym przeszli na nową pisownię, starsi mieli ciekawsze rzeczy do roboty niż korepetycje z niemieckiego. Nie tylko zmiana nie przeszła, ale w rezultacie Niemcy zostali z dwiema poprawnymi wersjami wielu słów.

    Podobnie jest z Pekinem. Chińczycy mogli sobie zmienić nazwę, mogą zmusić swoich obywateli by używali nowej, niestety mają
    ograniczony wpływ na to czy zmiana przyjmie się w reszcie świata i co w tej reszcie świata jest uznawane za poprawne.    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.