Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 8 października 2019 
    

Blix pozywa Apple za rzekome naruszenie patentów firmy


Autor: Wedelek | źródło: Tech Spot | 05:15
Blix, producent oprogramowania do komunikacji oskarżył Apple za nielegalne wykorzystanie należących do niego patentów. Chodzi o funkcję Sign In with Apple, która podobnie jak rozwiązanie Facebooka czy Google pozwala na zalogowanie się do usługi firmy trzeciej z wykorzystaniem konta Apple, ale w odróżnieniu od przywołanych konkurentów cały proces odbywa się w sposób anonimowy. Dzięki temu nie da się w łatwy sposób śledzić aktywności użytkownika, tak jak dzieje się to w przypadku mechanizmów od Google czy Facebooka. Zdaniem Bena Volacha w identyczny sposób działa funkcja "Share Email" zaimplementowana w aplikacji BlueMail, a firma Blix opatentowała to rozwiązanie już w sierpniu 2018 roku.

Deweloper zarzuca również Apple działania monopolistyczne wskazując, ze przywoływana tu aplikacja BlueMail była celowo pozycjonowana na liście aplikacji niżej niż powinna, tak aby nie konkurowała z usługami od Apple. Na dowód tego Volach podaje gwałtowny wzrost popularności BlueMaila po publikacji artykułu na temat praktyk firmy z Cupertino w New York Times. Po korekcie działania algorytmów prezentacji treści pozycja BlueMail poprawiła się ze 143 na 13.

Kolejnym zarzutem Blix jest usunięcie ich produktów ze sklepu MacOS App Store, co miało być próbą pozbycia się konkurencji, a nie jak twierdzi Apple pokłosiem umieszczenia w sklepie niezgodnej z regulaminem aplikacji TypeApp, która notabene została usunięta przez samego twórcę po zgłoszeniu uwag przez Apple.

To kto ma rację rozstrzygnie sąd.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.