Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 10 października 2019 
    

MSI zdradza istnienie chipsetu TRX40 dla nowych Threadripperów


Autor: Wedelek | źródło: Guru3D | 05:29
(2)
Firma MSI przez przypadek zdradziła istnienie jednego z nowych chipsetów firmy AMD. Biorąc pod uwagę nazewnictwo TRX40 to układ przeznaczony dla kolejne generacji Threadripperów, a więc procesorów wchodzących w skład platformy HEDT dedykowanych podstawce TR4. Pod względem budowy są to w zasadzie nieco okrojone CPU Epyc, a więc układy przeznaczone głownie do pracy. Obecnie spodziewamy się trzech nowych chipsetów dla Threadripperów 3. Mowa o TRX40, TRX80 i przeznaczonym dla stacji roboczych WRX80. Nie wiemy jednak czym dokładnie będą się one od siebie różnić.

Bardzo możliwe, że chodzi o kontroler pamięci w poszczególnych modelach CPU (4-kanałowy lub 8-kanałowy), który będzie z kolei wymuszać zastosowanie określonego chipsetu.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Dopóty gry nie korzystają z możliwości jakie dają im dzisiejsze procesory (autor: Mario1978 | data: 10/10/19 | godz.: 09:48)
  to można pisać o przeznaczeniu do na przykład stacji roboczych.
  Gdy zaczną się pojawiać i to już w niedalekiej przyszłości gry wykorzystujące w miarę efektywnie chociażby 128 wątków w CPU lub więcej to komentarze społeczności będą prezentować się inaczej.
  Jedno jest pewnie , bycie entuzjastą będzie co raz droższe bo do akompaniamentu z najmocniejszym GPU trzeba będzie dorzucać najbardziej wydajne CPU w obliczeniach wielowątkowych.
  Ostatnie zapowiedzi gier przecież pisanych jeszcze na starym API z domieszką nowości pokazuje także jakie trend jest dla pamięci operacyjnej.Zobaczymy jak szybko zawita do gracza posiadanie na przykład 128GB RAM bo rekomendowane nowe produkcje będą tego wymagać.Oczywiście pograsz na 8GB ale powyżej minimalnych ustawień graficznych nie będziesz w stanie wejść z powodu sporych spadków fps.
  5 lat , które wstrząśnie rynkiem komputerów dla gracza i bezpośrednio odbije się na wzroście wymagań dla gier.Chcemy pięknie wyglądające gry z teksturami z jeszcze większą ilością szczegółów , ingerencji w świat gry , który nas otacza podczas rozgrywki to niestety musimy zbierać zaskórniaki i to codziennie żeby pozwolić sobie na taką maszynkę za 5lat.


 2. @1. (autor: Mariosti | data: 10/10/19 | godz.: 11:06)
  HEDT platforma zasadniczo nie była nigdy kierowana do graczy.
  Owszem na granie zawsze pozwala ale nie to był jej główny cel.

  Żeby to wyjaśnić inaczej - pomiędzy zwykłym desktopem a rackiem serwerów musi coś być i właśnie tym jest HEDT klasycznie zwany WS, to jest właśnie "mocny" pc'et do małych firm który zastępuje serwer obliczeniowy i tyle.

  Jeśli chodzi o graczy to bardzo modny stał się streaming gier na żywo no i do tego 12-16 rdzeni nowych ryzenów może się przydać, bo dobrej jakości streaming spokojnie zajmie ze 4 rdzenie, a 8 rdzeni to nie jest jakaś fanaberia jak na dzisiejsze gry.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.