Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 11 października 2019 
    

Zegarek Google i obligatoryjny Android 10 na wszystkich nowych smartfonach


Autor: Wedelek | źródło: KitGuru/LiveMint | 05:25
Od dłuższego czasu po sieci krążą pogłoski o smartwatchu zaprojektowanym przez firmę Google, który miałby stanowić uzupełnienie dla linii smartfonów Pixel. Ponoć takie urządzenia miało zadebiutować już rok temu, ale producent nagle wycofał się ze swoich planów praktycznie tuż przed samą premierą. Teraz plotki odżyły na nowo za sprawą rychłego debiutu Pixeli 4 i 4XL. Dowiadujemy się z nich, ze pierwsza generacja zegarków Google zadebiutuje już 15 października wraz z przywoływanymi wcześniej smartfonami. Przygotowane urządzenie będzie ponoć działać pod kontrolą systemu operacyjnego Wear OS w wersji 3 i będzie pozbawione dodatków i nakładek.

Google wprowadzi też małą rewolucję w sfragmentaryzowanym świecie Androida wymuszając na producentach nowych urządzeń instalację najnowszej dostępnej wersji Androida. Oznacza to, że począwszy od 31 stycznia 2020 roku każdy nowy smartfon musi mieć zainstalowanego robota w wersji 10. W przeciwnym razie nie otrzyma wsparcia usług GSM (Google Mobile Services) co oznacza brak dostępu do sklepu Play, YouTube’a czy Gmaila. Oczywiście nie zmienia to faktu, że w przypadku najtańszych telefonów będzie to zazwyczaj jedna z niewielu dostępnych wersji, jeśli nie jedyna, ale przynajmniej Google ukróci praktykę sprzedawania nowych urządzeń z przestarzałym OSem.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.