Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 28 października 2019 
    

Pozycjonowanie stron internetowych w strategii marketingowej firmy - weź to pod uwagę!


Autor: materiały partnera | 10:50
Czy wiesz czym jest pozycjonowanie stron internetowych? To jedno z najbardziej skutecznych działań marketingowych, które pozwoli Ci zaistnieć w sieci i przyciągnąć na swoją stronę wartościowy ruch. Pozycjonowanie stron ma wiele zalet, takich jak np. zbudowanie wizerunku marki i zaistnienie w świadomości konsumentów na długi czas. Jak wygląda proces pozycjonowania stron i dlaczego warto podjąć działania pozycjonujące?

Czym jest pozycjonowanie stron?Pozycjonowanie witryny internetowej to działania, mające na celu polepszenie widoczności w wyszukiwarce i docelowo - pojawienie się na jak najwyższej pozycji, na pierwszej stronie wyszukiwania, gdy użytkownik wpisze do wyszukiwarki daną frazę.

Pozycjonowanie składa się z działań prowadzonych wewnątrz pozycjonowanej witryny, a także poza jej obrębem. Działania on-site, czyli przeprowadzane w obrębie witryny to nic innego, jak optymalizacja strony, zarówno pod kątem użytkownika, jak i pod kątem robotów wyszukiwarki, których zadaniem jest indeksowanie witryn internetowych. Strona powinna jak najlepiej odpowiadać na dane zapytania, spełniać wymogi techniczne i być jak najbardziej użyteczna dla odwiedzających ją osób. Działania off-site skupiają się zaś na budowaniu linków do pozycjonowanej witryny. Wartościowe linki są bardzo ważnym czynnikiem rankingowym.

Co daje pozycjonowanie stron?Pozycjonowanie pozwala dotrzeć z naszą usługą lub z naszymi produktami do niemalże każdej grupy docelowej. Będąc widocznym w wyszukiwarce na określone frazy, możemy dotrzeć do osób o różnej płci, w różnym wieku, o różnych zainteresowaniach, potrzebach, intencjach. Naszym zadaniem jest sprawić, by użytkownicy odnaleźli na naszej stronie, to czego szukają.

Ruch pochodzący z wyników organicznych charakteryzuje się niskim współczynnikiem odrzuceń i wysokim współczynnikiem konwersji, dlatego kanał organiczny nazywany jest jednym z najbardziej wartościowych źródeł ruchu w witrynie.

Pozycjonowanie strony w wyszukiwarce to świetny sposób na zaistnienie w świadomości konsumentów jako autorytet, ekspert w danej dziedzinie. Pojawiając się na wysokich pozycjach w wyszukiwarce, zaczniemy być kojarzeni jako firma wartościowa, godna zaufania i przede wszystkim - specjalizująca się w danej tematyce, związanej z wyszukiwanym zapytaniem.

Proces pozycjonowania nie jest łatwy i bywa czasochłonny, jednak pozwala osiągnąć długofalowe efekty i przynieść nam korzyści na długi czas. Regularne, stopniowe i stabilne wzrosty widoczności, są gwarancją, na to, że nasz ruch nie spadnie gwałtownie, jak np. w przypadku, gdy nagle wyłączylibyśmy wysokobudżetową kampanię reklamową.

Pozycjonowanie stron internetowych potrafi przynieść marce wiele korzyści i stanowić niezwykle skuteczne działanie marketingowe. Im szybciej zaczniesz działać, tym lepiej, dlatego koniecznie sprawdź ofertę pozycjonowania Agencji Green Parrot z Warszawy: greenparrot.pl/nasza-oferta/pozycjonowanie-stron-internetowych i oddaj swoją stronę w ręce profesjonalistów!

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.