Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 24 października 2019 
    

Co powinien posiadać nowy telewizor?


Autor: materiały partnera | 05:40
Dźwięk przestrzenny, obraz w jakości HD oraz funkcje smart to najczęstsze określenia cech telewizorów, z jakimi spotkacie się w sklepach. Aby nie zginąć w gąszczu nowinek technologicznych oraz wybrać telewizor dopasowany do waszych oczekiwań, warto wcześniej przemyśleć, na jakich funkcjach odbiornika szczególnie wam zależy.
Jakość obrazu

            Podstawowym elementem jest jakość obrazu. W tym zakresie nie warto chodzić drogą na skróty, ale wybierać rozwiązania nowoczesne, które gwarantują odwzorowanie detali oraz kolorów. Podstawowym elementem, na jaki zwracajcie uwagę, jest oznaczenie 4K. To najnowsza technologia, zapewniająca niemal krystaliczny obraz. Jest to ważny parametr, od którego zacznijcie selekcję modeli odbiorników, którymi jesteście zainteresowani.


            Kolejnym elementem, mającym wpływ na jakość obrazu, jest matryca. Najczęściej spotykane są telewizory LCD/LED. Chodzi o podświetlenie ekranu, które zapewniają diody ledowe. Rozwiązanie to gwarantuje bardzo dobrą jakość obrazu. Jeśli jednak szukacie jeszcze lepszych parametrów, zdecydujcie się na telewizor OLED, który nie wymaga dodatkowego podświetlenia. Sprzęt oferuje niesamowity kontrast, głębię czerni oraz realistyczną kolorystykę. Minusem jednak jest cena, oscylująca w granicach kilku lub nawet kilkunastu tysięcy złotych, którą możecie pokryć z pożyczki online.

 

Optymalny rozmiar

            Kupując nowy telewizor, weźcie pod uwagę także rozmiar matrycy. W tym przypadku nie ma zastosowania zasada – im więcej, tym lepiej. Konieczne jest zachowanie proporcji, gwarantujących komfortowe oglądanie ulubionych programów. Warto, korzystając z pomocy specjalisty, dopasować wielkość matrycy do odległości, jaka dzieli kanapę od telewizora. Znaczenie ma także powierzchnia pomieszczenia.

            Jeśli zdecydujecie się na telewizor o zbyt dużej przekątnej, zmęczenie oczu dość szybko da o sobie znać. Dysponując natomiast dużym salonem, zainwestujcie w odbiorniki, które umieszczone na ścianie i połączone z zestawem głośników, stworzą prawdziwe domowe kino. Korzystając z pożyczki online, wybierzcie taki zestaw, który z pewnością zadowoli każdego kinomaniaka.

 

Smart TV

            Nowy telewizor powinien posiadać tak zwaną opcję smart. To nic innego jak możliwość podłączenia odbiornika do Internetu i korzystania z wielu dodatkowych funkcji. Jeśli program dostępny w telewizji cię nie satysfakcjonuje, możesz włączyć ulubione aplikacje, w których znajdziesz dziesiątki filmów, programów czy bajek dla dzieci. Smart TV to również strefa rozrywki z grami, które przypadną do gustu najmłodszym członkom rodziny.


            Niektóre z modeli telewizorów posiadają także pilot, wyposażony w klawiaturę. Dzięki niej szybko wpiszecie tytuł poszukiwanego programu i obejrzycie go za chwilę na ekranie telewizora. Smart TV nie wymagają dodatkowych modułów sieciowych, wszystkie wyposażone są w karty do łączności bezprzewodowej. Wystarczy wpisać hasło do sieci, którą macie w domu, aby cieszyć się dodatkowymi opcjami telewizora.

            Oferta telewizorów jest dziś tak szeroka, że w sklepach trudno odnaleźć się w gąszczu informacji, promocji i zachęt. Warto jednak wcześniej przygotować listę swoich oczekiwań względem nowego odbiornika, aby podczas zakupów wybrać ten, który spełni wasze oczekiwania. Pamiętajcie też, aby nie kierować się jedynie ceną. Korzystając z pożyczki online, możecie w szybki sposób zwiększyć budżet przeznaczony na nowy telewizor i kupić model taki, jak wam odpowiada.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.