Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 28 października 2019 
    

Dobre wyniki finansowe Intela w 3. kwartale


Autor: Zbyszek | źródło: Intel | 06:35
Intel przedstawił wyniki finansowe uzyskane w minionym, 3. kwartale 2019 roku. Krzemowy gigant wydaje się mieć bardzo mocne fundamenty finansowe, ponieważ pomimo coraz silniejszej konkurencji ze strony AMD, jego wyniki wciąż pozostają dobre. Przychód w minionym kwartale wyniósł 19,2 miliarda dolarów - tyle samo ile w 3. kwartale 2018 roku i o 14 procent więcej niż w 2. kwartale tego roku (16,5 mld). Zysk operacyjny wyniósł 6,4 mld. USD, o 12 procent mniej niż przed rokiem (7,3 mld USD), ale aż o 50 procent więcej niż w 2. kwartale (4,2 mld USD). Zysk netto to natomiast 6,0 mld USD, w porównaniu do 6,4 mld USD przed rokiem i 5,0 mld we wcześniejszym kwartale.

Konkurencja ze strony AMD jest widoczna natomiast w średniej marży brutto, która obniżyła się z 64,5 procent przed rokiem, do 58,9 procent obecnie - co oznacza, że gdyby Intel nie został zmuszony do jej redukcji, jego przychód byłby w tym kwartale prawdopodobnie wyższy niż 20 miliardów dolarów. Jest ona także nieznacznie widoczna w porównaniu wyników finansowych poszczególnych działów Intela - spośród których wyższe wyniki finansowe uzyskały wszystkie działy Intela, za wyjątkiem działem Client Computing dostarczającym procesory na rynek konsumencki, którego wynikł spadł o 5 procent w porównaniu do 3. kwartału 2018 roku.

Dział Client Computing odnotował przychód w wysokości 9,7 mld. USD - o 10 procent wyższy niż we wcześniejszym kwartale, ale o 5 procent niższy niż w 3. kwartale 2018 roku. Przychód działu Data Center wyniósł natomiast 6,4 mld - o 28 procent więcej niż we wcześniejszym kwartale, i o 4 procent więcej niż w 3. kwartale 2018 roku.

Dział urządzeń Internetu Rzeczy (Internet of Things) dostarczający m.in. moduły komunikacji WiFi wygenerował przychód w wysokości 1,0 mld USD - o 1 procent większy niż przed kwartałem i o 9 procent większy niż przed rokiem.

Przychód działu Non-Volatile Memory Solutions produkującego układy pamięci wyniósł 1,3 mln. USD i był o 38 procent wyższy niż we wcześniejszym kwartale i o 19 procent wyższy niż przed rokiem, natomiast przychód działu Programabble Solution Group wyniósł 507 mln. USD, tj. o 3 procent więcej niż niż we wcześniejszym kwartale i 2 procent więcej niż przed rokiem.


Na konferencji podsumowującej wyniki Intel pochwalił się ogromnym zainteresowaniem procesorami serwerowymi, a także ciepłym przyjęciem na rynku konsumenckim jego pierwszych 10nm procesorów Ice Lake-U. Aktualnie w sprzedaży dostępne jest 18 modeli notebooków z tymi CPU, a do końca roku liczba ta ma wzrosnąć do 30 modeli. Firma zapowiedziała też, że zamierza w najbliższym czasie dokonać odkupu swoich akcji z rynku za kwotę około 20 mld USD. Proces ten rozpoczęto już w 3. kwartale, odkupując 92 mln akcji za kwotę około 4,5 mld dolarów

W całym bieżącym roku Intel spodziewa się przychodu w wysokości około 71 mld. dolarów - o 1,5 mld dolarów większego od dotychczasowych założeń. 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.