Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 29 października 2019 
    

CPU Tiger Lake z architekturą Willow Cove, PCI-E 4.0 i kontrolerem LPDDR5


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 06:18
(1)
Intel już od dłuższego czasu oferuje 14nm procesory oparte o architekturę Skylake, zwiększając w kolejnych seriach tylko liczbę rdzeni oraz częstotliwości taktowania. Krzemowy gigant zamierza jednak powoli wychodzić z tego marazmu, za sprawą coraz większego dopracowania 10nm litografii. Pierwszym objawem tego są 10nm procesory Ice Lake-U, wyposażone w nowe rdzenie z architekturą Sunny Cove oraz zintegrowane IGP jedenastej generacji. Niestety ze względu na niskie taktowania wynoszące poniżej 4 GHz procesory są oferowane tylko w wersjach mobilnych i nie trafią do komputerów stacjonarnych.

Kolejną serią, która przyniesie dalsze istotne nowości techniczne będą 4-rdzeniowe mobilne procesory o nazwie kodowej Tiger Lake-U, które pojawią się pod koniec przyszłego roku. Układy te będą oparte o proces 10nm+, architekturę x86 Willow Cove oraz zintegrowane IGP korzystające z zupełnie nowej mikroarchitektury GPU 12 generacji (nazwa marketingowa Xe) - tej samej, która jest przygotowywana z myślą o kartach graficznych Intela.

Według najnowszych informacji CPU Tiger Lake-U otrzymają także zintegrowany kontroler pamięci LPDDR5 oraz magistrali PCI-Express 4.0.

Kolejną z nowości będzie 12 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu, czyli o 50% więcej aniżeli dotychczasowe 4-rdzeniowe CPU Intela. Tiger Lake-U mają też obsługiwać instrukcje AVX-512, oraz dwie zupełnie nowe instrukcje movdiri i flush_lid o niewiadomym na ten moment przeznaczeniu.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Co pod względem CPU?? (autor: siwydym | data: 29/10/19 | godz.: 12:37)
    ???

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.