Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 29 października 2019 
    

Jak podłączyć telefon do komputera?


Autor: materiały partnera | 06:40
Podłączenie telefonu do komputera nie stanowi obecnie większego problemu. Najprostszym sposobem jest oczywiście użycie kabla USB, natomiast nowoczesne smartfony i komputery posiadają oprogramowanie, które umożliwia łączenie się bezprzewodowe. Pod warunkiem oczywiście, że parowanie urządzeń zostanie poprawnie przeprowadzone.
Po co łączyć telefon z komputerem?Połączenie telefonu do komputera wykonuje się najczęściej, aby zgrać znajdujące się w pamięci smartfona pliki. Dzisiejszy telefon nie służy już bowiem wyłącznie do wykonywania połączeń telefonicznych, ale może posłużyć do prowadzenia bardzo różnej dokumentacji - zdjęciowej, plików pdf, prezentacji, nagrań z dyktafonu i wielu innych. Warto jednak zaznaczyć, że podłączenie telefonu do komputera nie zawsze jest w takiej sytuacji potrzebne. Apple na przykład udostępnia swoim użytkownikom serwis iCloud, a więc wirtualną chmurę, na której zapisują się wszystkie dane z telefonu. Aby uzyskać do nich dostęp na komputerze, wystarczy jedynie zalogować się na platformę. Warto jednak paiętać, że w przypadku niektórych systemów (szczególnie iOS) połączenie telefonu i komputera tej samej marki pozwala na komputerze odbirać wiadomości, a nawet połączenia telefoniczne czy video.

Jak podłączyć telefon do komputera?Jest kilka sposobów na to, jak podłączyć telefon do komputera. Najprostszy sposób, który prawie nigdy nie zawodzi to kabel USB. W takiem przypadku smartfon pojawi się w kategorii urządzenia i dyski. Kliknięcie na jego ikonę sprawi, że można będzie przenieść lub bez problemu skopiować jego zawartość. Czasami jedynie trzeba odnaleźć odpowiedni folder zawierający zdjęcia albo pliki pdf. Zdarzyć się jednak może, że podłączenie telefonu nie będzie takie proste. Zdarza się bowiem, że niektóre modele telefonów blokują przesyłanie plików przez kabel USB, traktując go jedynie jako źródło zasilania. Na szczęście można tę funkcję zmienić w ustawieniach wybierając opcję "przesyłanie plików".

Bezprzewodowe połączenie telefonu z komputeremDzięki odpowiednim aplikacjom i rozwiązaniom bezprzewodowym dzisiaj już coraz rzadziej potrzebujemy kabla, aby połączyć się z komputerem. Wystarczy włączony Bluetooth i ustawiona widoczność dla urządzeń zewnętrznych. Teraz wystarczy tylko wybrać plik, który może zostać przesłany. Połączenie telefonów i komputerów tej samej marki jest zdecydowanie prostsze, ponieważ mają one często dedykowane sobie rozwiązania. W przypadku Maca i iPhonów jest to AirDrop. Ponadto, połączenie bezprzewodowe z komputerem umożliwia udostępnienie internetu jednemu z urządzeń, a więc uruchomienie funkcji routera.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.